16:31 13.09.2017

Останньою інстанцією в борговій тяжбі України і РФ може бути Верховний суд Лондона

3 хв читати
Останньою інстанцією в борговій тяжбі України і РФ може бути Верховний суд Лондона

Рішення Апеляційного суду Лондона (Court of Appeal) в подальшому ще може бути оскаржене у Верховному Суді (Supreme Court), повідомляється в попередньому проспекті емісії єврооблігацій України, текст якого має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

"Якщо Україна програє апеляцію в Апеляційному суді, або в подальшому у Верховному суді, і не отримає судового рішення про припинення виконання рішення Високого суду Лондона (High Court) від 29 березня 2017 року, воно підлягатиме виконанню", - повідомляється в документі.

Слухання в Апеляційному суді заплановані на січень 2018 року.

Україна також нагадує про вимогу Міжнародного валютного фонду (МВФ) про "сумлінне" врегулювання зазначеного боргу.

"У грудні 2015 року МВФ визначив, що єврооблігації (у власності РФ - ІФ) є офіційним обов'язком ... Тоді як оновлені правила МВФ надають можливість і надалі надавати Україні фінансування (незважаючи на наявність неврегульованого офіційного боргу - ІФ), існує умова, що країна має "сумлінно" врегулювати ці зобов'язання", - зазначено в проспекті.

Як повідомлялося, Високий суд Лондона наприкінці травня 2017 року задовольнив клопотання України про призупинення виконання рішення від 29 березня 2017 року щодо єврооблігацій на $3 млрд, які перебувають у власності РФ.

Крім цього, наприкінці липня суд підтвердив надання Україні безумовного дозволу на оскарження рішення від 29 березня в Апеляційному суді, незважаючи на спроби РФ встановити обтяжливі умови для отримання прав України на апеляцію.

Суд також відмовив у задоволенні клопотання довіреної особи РФ щодо забезпечення витрат, і погодився з позицією України в тому, що питання відшкодування витрат довіреної особи РФ на судовий розгляд має бути детально вивчено судом, який відбудеться не раніше завершення розгляду апеляційної скарги України.

За даними Мінфіну РФ рішення суду від 29 березня зобов'язує Україну виплатити РФ номінальну вартість облігацій в розмірі $3 млрд, невиплачений купон на $75 млн і штрафні відсотки, що нараховуються на ці суми. Відсотки на суму основного боргу за облігаціями підлягають оплаті за ставкою 8% річних, відсотки на суму невиплаченого купона - за ставкою тримісячний LIBOR у доларах плюс 2% річних. Виплати штрафних відсотків розраховуються з 21 грудня 2015 року та здійснюються по дату повного виконання зобов'язань, розрахувавши вартість кожного дня прострочення у більш ніж $673 тис.

Водночас Росія не може розпочати стягнення цього боргу до моменту винесення рішення апеляційною інстанцією.

За твердженням Мінфіну РФ, Високий суд Лондона також зобов'язав Україну відшкодувати РФ частину витрат, пов'язаних із судовим розглядом, у сумі 2,8 млн фунтів стерлінгів. Половину цієї суми боржник має заплатити не пізніше 20 вересня 2017 року.

Суд постановив, що вимога Росії щодо компенсації решти частини витрат через невиконання зобов'язань за облігаціями, буде розглянута після винесення рішення за поданою Україною в червні апеляцією на вердикт Високого суду Лондона.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США виконали всі завдання в Афганістані, з 1 травня починають виведення звідти військ - Байден

У НАТО вирішили разом із США скорочувати військову присутність в Афганістані

Рішення про застосування санкцій не замінює собою рішення суду

Шмигаль обговорив із командою Світового банку закупівлю вакцин від COVID-19, трансформацію вугільних регіонів і реформи в Україні

Зеленський підписав закони, що посилюють відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

Гармаш назвав брехнею заяву т.зв. "МЗС ДНР" про згоду Києва виключити з переговорного процесу представників громадськості у складі української делегації

Влада Бельгії оголосила "обережне ослаблення" антикоронавірусних обмежень

Уряд готує процедуру депортації трьох колишніх громадян України відповідно до санкцій щодо контрабандистів, засідання РНБО заплановано на четвер - джерело

Комітет ВР рекомендував прийняти в першому читанні законопроект про скорочення кількості PEP в Україні

У Швейцарії вирішили пом'якшувати антиковідні обмеження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА