19:00 13.09.2017

Держлікслужба має намір відновити роботу територіальних лабораторій з аналізу якості лікарських засобів

2 хв читати

Державна служба з лікарських засобів та контролю за обігом наркотичних речовин (Держлікслужба) має намір відновити роботу лабораторій з аналізу якості лікарських засобів, які перебувають у складі територіальних органів відомства.

"На оснащення лабораторій з аналізу якості лікарських засобів були витрачені великі суми держкоштів. Не можна допустити, щоб обладнання не використовувалося за призначенням та поступово перетворювалося на брухт", - повідомляється на сайті відомства з посиланням на його голову Наталію Гудзь.

Вона зазначила, що нині Держлікслужба завершує аудит територіальних підрозділів і за його підсумками ухвалить рішення про перегляд структури роботи територіальних органів.

Н.Гудзь також повідомила, що Держлікслужба має намір працювати над удосконаленням процедури знищення та утилізації лікарських засобів, а також над приведенням до європейських вимог законодавства у сфері ринкового нагляду за медичними виробами.

"Держлікслужба неодноразово наголошувала: якщо суб'єкт має європейський сертифікат відповідності, то фактичне дублювання процедури сертифікації в Україні, що потребує часу та ресурсів, є недоцільним", - вважає голова відомства.

Крім того, Н.Гудзь повідомила про плани Держлікслужби вдосконалити питання обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та протидії їх незаконному обігу, виробити політику щодо аптечних закладів, а також сприяти врегулюванню низки питань, пов'язаних з імпортом лікарських засобів.

"Регулятор запропонував фармацевтичній спільноті таке рішення. Імпортером може бути виробник, який здійснює діяльність у власних складських зонах, дистриб'ютор та інший уповноважений суб'єкт, що здійснює діяльність на митному складі. Відповідно, до митного складу ми висуватимемо такі самі вимоги, як до дистриб'ютора - відповідність оснащення, вимог до зберігання, персоналу", - сказала вона.

Н.Гудзь також відзначила проблеми з формуванням оригінал-макета упаковки лікарського засобу українською мовою.

"Із власного досвіду знаю, як прискіпливо перевіряє українське маркування індійський виробник. А деякі європейські виробники (або їхні представники) взагалі не утруднюють себе із цього приводу, вкладаючи в упаковку одночасно кілька інструкцій для застосування або взагалі подаючи на контроль кілька упаковок. І першим українське пакування бачить і перевіряє наш співробітник з територіальної служби", - сказала вона.

Голова Держлікслужби наголосила, що за дев'ять місяців відомство розробило 26 проектів нормативно-правових актів, проте з них було ухвалено лише три.

Як повідомлялося, наприкінці листопада уряд України на засіданні в середу призначив Н.Гудзь головою Держлікслужби. Її кандидатуру було відібрано за підсумками проведеного Національним агентством України з питань державної служби (Нацдержслужба) конкурсу. До призначення Н.Гудзь із кінця 2011 року керувала столичним теруправлінням Держлікслужби.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шістьох моряків-українців звільнили з полону нігерійських піратів

Борг споживачів "Київенерго" за тепло й гарячу воду перевищує борг за газ перед "Нафтогазом" на 1 млрд грн

Аваков просить італійський суд уникати некоректних тлумачень низки понять при розгляді справи нацгвардійця Марківа

Голова Харківської ОДА має намір ініціювати нагородження легендарного голкіпера "Металіста" Горяїнова орденом "За заслуги"

Депутати та громадські активісти просять прем'єра ініціювати процес компенсації забудовником збитків, завданих Гостиному двору в Києві

Біля посольства РФ в Києві відбулася акція на підтримку Сенцова

НАБУ ніколи не розслідувало справ стосовно Манафорта

Особливо небезпечні фанати з Англії та Іспанії не потраплять на територію України - Крищенко

Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод Кольченка і Сенцова

Порошенко відкрив новий Бескидський залізничний тунель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА