07:52 21.09.2017

Міністри ЗС 5 країн підписали Меморандум про кримінальне переслідування осіб, винних в загибелі пасажирів MH17

2 хв читати
Міністри ЗС 5 країн підписали Меморандум про кримінальне переслідування осіб, винних в загибелі пасажирів MH17

П'ять країн-учасниць Спільної робочої групи з розслідування трагедії рейсу МН17 підписали Меморандум, який сприятиме створенню трибуналу для покарання винних у загибелі 298 пасажирів, повідомило Міністерство закордонних справ України.

"20 вересня 2017 на полях 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН міністри закордонних справ України, Австралії, Бельгії, Малайзії і Нідерландів підписали Меморандум про взаєморозуміння між Урядом Австралії, Урядом Королівства Бельгії, Урядом Малайзії, Урядом Нідерландів та Урядом України про політичну підтримку кримінального переслідування осіб, винних у збитті літака рейсу MH17 17 липня 2014", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому в четвер вранці МЗС України.

В інформації зазначається, що підписання Меморандуму є черговим кроком на шляху вироблення механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у авіакатастрофі після оголошення 5 липня 2017 узгодженого рішення держав-учасниць Спільної групи з розслідування (JIT) про здійснення кримінального провадження у справі збиття літака рейсу МН17 в рамках правової системи Нідерландів.

"Меморандум має на меті забезпечити координацію позиції країн JIT і забезпечення разом з країнами, чиї громадяни стали жертвами трагедії, а також міжнародними партнерами всієї можливої ​​підтримки і допомоги Нідерландам в залученні злочинців до кримінальної відповідальності", зазначили у відомстві.

Підставою реалізації рішення про передачу провадження від України до Нідерландів є Угода між Україною і Королівством Нідерландів про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН-17, яке було підписано 7 липня 2017 р. в Таллінні.

У МЗС нагадали, що влітку 2015 створення міжнародного трибуналу на підставі рішення РБ ООН було ветовано Росією.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА