19:29 03.10.2017

СБ зберіг прогноз зростання ВВП України в 2017 році на рівні 2%

2 хв читати
СБ зберіг прогноз зростання ВВП України в 2017 році на рівні 2%

Світовий банк (СБ) зберіг прогноз зростання ВВП України в 2017 році на рівні 2%, повідомила директор СБ у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен на прес-конференції в Києві у вівторок.

При цьому вона зазначила, що 2% зростання економіки є недостатнім, Україні потрібне швидше зростання економіки, бодай 4% для поліпшення рівня життя населення, яке досі зазнає економічної кризи 2014-2015 рр.

"Ми бачимо ризик, що Україна може потрапити в пастку низьких темпів зростання", - сказала С.Кахконен. "Україні потрібні подальші реформи для досягнення зростання (ВВП) 4% і вище", - додала вона.

Світовий банк також залишив без зміни прогноз зростання економіки у 2018-му та 2019 роках на рівні 3,5% та 4% відповідно.

Як повідомив провідний економіст представництва СБ щодо України, Білорусі та Молдови Фарук Кхан під час прес-конференції, зазначений прогноз уже враховує реалізацію владою реформ; у разі їх відсутності економіка зростатиме в межах 2% або нижче.

Економіст представництва СБ щодо України, Білорусі та Молдови Анастасія Головач, у свою чергу, зазначила, що дефіцит держбюджету в 2017 р. може сягнути 3,5% ВВП, що є занадто високим показником.

"Ми прогнозуємо, що дефіцит держбюджету становитиме 3,5% ВВП за підсумками 2017 року. Це навіть перевищує рівень, погоджений з МВФ", - сказала вона на прес-конференції в Києві.

Світовий банк зазначає, що Україні необхідно зосередити зусилля на зниженні макроекономічних ризиків шляхом скорочення дефіциту бюджету до 2,5% ВВП у 2018 році. Із цією метою важливе прийняття пенсійної реформи, поліпшення адресності житлово-комунальних субсидій, прийняття реформи освіти та охорони здоров'я, щоб поліпшення рівня послуг супроводжувалося оптимізацією витрат на фонд оплати праці.

"Без здійснення таких системних фіскальних заходів Україні необхідно буде більше покладатися на несистематичні заходи щодо збільшення доходів і скорочення витрат, разом зі збільшенням внутрішніх запозичень, що може негативно вплинути на прийнятний рівень заборгованості та результати розвитку", - зазначила А.Головач.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА