09:41 17.10.2017

Нацгвардія стала повноправним членом Асоціації FIEP

Нацгвардія стала повноправним членом Асоціації FIEP

 У понеділок Національній гвардії України (НГУ) надано статус члена Асоціації сил жандармерії та поліції країн Європи й Середземного моря в статусі військової установи (FIEP), повідомили у Відділі інформації та комунікації відомства.

"На саміті директорів і командувачів Асоціації сил жандармерії та поліції країн Європи й Середземного моря в статусі військової установи (FIEP) 16 жовтня в місті Амман (Йорданія) ухвалено рішення про надання Національній гвардії України статусу повноправного члена асоціації. За це рішення учасники саміту проголосували одноголосно", - йдеться в оприлюдненому в понеділок увечері прес-службою НГУ повідомленні.

Національну гвардію України на саміті представив заступник командувача НГУ генерал-лейтенант Микола Балан.

"Сьогодні досягнуто однієї з найважливіших стратегічних цілей, що стоять перед Національною гвардією України з моменту її створення... Отримання Національною гвардією України статусу повноправного члена Асоціації FIEP є результатом наполегливої праці на шляху реформування в рамках євроатлантичного курсу держави. Ця подія є потужним імпульсом і чітким сигналом до продовження реформ у Національній гвардії України, адаптації національного законодавства України до демократичних норм і стандартів провідних країн світу", - цитують заяву М.Балана в прес-службі.

Він зазначив, що останні події на сході України довели необхідність мати сильну правоохоронну структуру саме з військовим статусом, здатну ефективно реагувати на внутрішні та зовнішні загрози.

"Ми вже маємо досвід стабілізації кризової ситуації під час масових заворушень у мирний час, а також у протистоянні "гібридній війні" на території нашої країни, яка розпалюється і підтримується ззовні", - сказав заступник командувача НГУ.

Він також зазначив, що кожна структура має власний досвід забезпечення внутрішньої безпеки у своїх країнах і стикається з новими викликами й загрозами, які виходять за межі національних кордонів і переростають у глобальну проблему міжнародного масштабу. Саме тому, переконаний він, обмін досвідом у питаннях безпеки є вкрай важливим на порядку денному міжнародної співпраці.

Заступник командувача НГУ відзначив зацікавленість Нацгвардії в досвіді кожного члена асоціації і водночас запевнив у готовності ділитися своїм досвідом, як у рамках діяльності асоціації, так і на двосторонній основі з членами FIEP.

М.Балан подякував усім членам FIEP за підтримку й довіру в наданні НГУ статусу повноправного члена в асоціації. Він переконаний, що тільки спільними зусиллями можна протистояти сучасним викликам і загрозам.

Під час саміту також відбулося передання головування в Асоціації FIEP від жандармерії Йорданії жандармерії Туреччини. Турецька сторона запропонувала кілька актуальних тем на наступний рік. Учасники саміту підтримали тему: "Запобігання терористичним атакам у місцях масового скупчення людей".

У прес-службі нагадали, що НГУ подала заявку на вступ до FIEP у 2015 році. У 2016 році відомство відвідала оціночна місія FIEP, яка дала позитивний висновок про відповідність НГУ всім критеріям члена асоціації. Через рік відомству було надано статус спостерігача асоціації, що є обов'язковим на шляху до отримання повноправного членства.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА