Інтерфакс-Україна
11:36 09.11.2017

Рада ухвалила нову редакцію закону "Про житлово-комунальні послуги"

2 хв читати
Рада ухвалила нову редакцію закону "Про житлово-комунальні послуги"

 

Верховна Рада в четвер ухвалила у повторному другому читанні нову редакцію закону "Про житлово-комунальні послуги" (№1581-д), покликаного врегулювати правові відносини між виконавцями і споживачами послуг у сфері житлово-комунального господарства в Україні.

Відповідне рішення на пленарному засіданні парламенту підтримали 262 народних депутати.

"Це перший крок до можливості жителів багатоповерхового сектора впливати на надання якісних послуг за справедливою ціною. Ухвалений закон у комплексі із законом "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку" (№417) спрямований на зміцнення в Україні інституту "ефективного власника", - зазначив на пленарному засіданні віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

За його словами, документ передбачає право споживача на зменшення розміру плати за житлово-комунальні господарства у разі їх ненадання, надання у неповному обсязі або погіршення їхньої якості.

Згідно із законопроектом, споживач має право не оплачувати житлово-комунальні послуги (окрім теплової енергії) у разі, якщо ними не користуються у період тимчасової відсутності в приміщенні понад 30 календарних днів.

"Ми підготували всі підзаконні акти, що дозволяють проводити конкурс, укладати типовий договір, управляти майном. Законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу ЖКГ - на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику. Наступний крок - напрацювання додаткових інструментів, які нададуть можливість більше контролювати постачальників послуг", - наголосив Г.Зубко.

Як повідомила прес-служба Мінрегіону, закон "Про житлово-комунальні послуги" є четвертим головним законом у реформі енергоефективності: раніше ухвалено закони "Про енергоефективність будівель", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про Фонд енергоефективності".

Згідно з перехідними положеннями до закону, документ вступає в силу на наступний день після його опублікування і вводиться в дію через шість місяців з дня набуття чинності, за винятком п.7 ч.1, п.10 ч.2, п.2 ч. 4 ст.7, ч.3 ст.11, абз.1 і 2 ч.5 ст.18, ч.1 ст.26, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Укладені до набуття ним чинності договори про надання житлово-комунальних послуг продовжать дію ще протягом одного року після вступу в силу закону.

Протягом цього терміну співвласники багатоквартирних будинків мають прийняти рішення про моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (окрім послуг з постачання електроенергії та природного газу).

У багатоквартирних будинках, в яких на день набуття чинності законом "Про житлово-комунального господарства" не менше половини квартир і нежитлових приміщень відключені від централізованого опалення і гарячої води, власники квартир мають право влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Однак не допускається примусове відключення від централізованих мереж квартир у разі відокремлення від цих мереж інших власників квартир і нежитлових приміщень.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міжвідомча комісія при Держкомтелерадіо ухвалила рішення про надання батькові журналістки Рощиної грошової допомоги

В прокат виходить фільм "Друге дихання" режисерки Кондакової про підкорення Кіліманджаро ветеранами

СБУ затримала трьох підлітків і громадянина європейської країни, які на замовлення ворога палили релейні шафи Укрзалізниці

У ФРН можуть внести поправки до законодавства, щоб мати можливість збивати неідентифіковані дрони

Прокуратура АР Крим звернулася до кримчан, щоб вони розказали свою історію воєнних злочинів РФ

Голова УІНП Алфьоров про зміну назву монети на "шаг": копійка випадково стала розмінною одиницею до нашої гривні

Єрмак повідомив про повернення двох сімей з ТОТ в рамках Bring Kids Back UA

Посли ЄС узгодили закон щодо припинення імпорту російської нафти і газу до 2028р – ЗМІ

"Інтерпайп" розпочав співпрацю з притулком для тварин "Пегас", яких понад 2000, зокрема, із зони бойових дій

Рада прийняла закон про створення НУР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА