16:54 30.11.2017

Міжнародні експерти закликають Україну якнайшвидше створити Антикорупційний суд

2 хв читати
Міжнародні експерти закликають Україну якнайшвидше створити Антикорупційний суд

 Міжнародні експерти з боротьби з корупцією закликають Україну якнайшвидше створити Антикорупційний суд як запоруку доведення до логічного завершення справ, які розслідує Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Прокурор з Іспанії Карлос Кастресана оприлюднив на прес-конференції в четвер у Києві висновок Міжнародної антикорупційної консультаційної ради (МАКР) і зазначив, що аналіз ситуації боротьби з корупцією в Україні засвідчить побоювання щодо незалежності антикорупційних органів та проблему нерозгляду справ НАБУ в судах.

"Наш висновок: що проблема - це відсутність розгляду в судах", - сказав міжнародний експерт.

За його словами, у 75% справ антикорупційних органів немає судових рішень. Із 93 справ, переданих до судів, лише щодо двох є по суті ухвалені рішення, що є незадовільним результатом. Із 17 остаточних судових рішень, за його словами, в 15 випадках йшлося про угоду сторін.

Таким чином, за словами К.Кастресани, відсутність незалежного антикорупційного суду стала актуальною проблемою для України. "У разі ухвалення судових рішень ми рекомендуємо як пріоритет створення спеціалізованого незалежного антикорупційного суду. Ми вважаємо, що це абсолютно необхідно, щоб належним чином реагувати", - наголосив він.

Крім того, міжнародний експерт з боротьби з корупцією заявив, що в МАКР стурбовані обмеженням термінів досудового розслідування, майбутньою завантаженістю НАБУ через припинення функцій слідства органами прокуратури, а також прерогативою СБУ у функціях зняття негласної інформації.

Що стосується аудиту роботи НАБУ, то, за словами експерта, він має бути офіційним і прозорим.

К.Кастресана зазначив, що міжнародні експерти з боротьби з корупцією вважають проблемним питанням відсутність результативності роботи НАЗК.

"Ми вимагаємо незалежності всіх органів, які протидіють корупції... і створення незалежного суду... який ухвалював би рішення у справах корупції високого рівня", - підсумував він.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА