13:26 07.12.2017

У TI Україна виступають за легітимізацію механізму провокації хабара з обмеженням кола інституцій, які можуть його використовувати

2 хв читати

Введення в законодавство механізму "провокація хабара" є доцільним, однак його застосування можна дозволити лише антикорупційним органам, вважає виконавчий директор організації Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

"Цей механізм доцільний, він правильний. Його можна використовувати, якщо він буде захищений, але якщо він буде спрямований проти корупціонерів, а не на дискредитацію самої ідеї боротьби з корупцією", - сказав Я.Юрчишин на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс- Україна "в четвер.

За його словами, коло інститутів, які могли б використовувати цей механізм, має бути доволі вузьким. "Але цим інструментом можуть користуватися не тільки антикорупційні інститути, а й ті, які вже займаються цим, зокрема борються з антикорупційними інститутами", - сказав виконавчий директор Transparency International Україна.

"Тобто цей механізм не має бути в руках недореформованих прокурорів або слідчих СБУ, які це використовують, наприклад, проти бізнесу. Це серйозне питання, і необхідна дискусія, але що точно - цей механізм повинен бути юридично захищеним і не використовуватися проти доброчесності людей", - підкреслив Я.Юрчишин.

Разом з тим, він наголосив, що в цьому питанні "не треба шукати панацеї". "Немає такого, щоб ми прийняли закон, а на завтра корупції вже немає. У Китаї досі є корупція, незважаючи на те, що за це - покарання смертна кара, і у нас на сьогодні є жорсткі механізми залучення до відповідальності за корупцію, але за неї, на жаль, не притягають до відповідальності. До чиновників І і ІІ категорії ці механізми, фактично, не застосовуються ", - сказав Я.Юрчишин.

Присутній на прес-конференції детектив НАБУ Артем також підтримав ідею законодавчого закріплення інструменту "провокація хабара". "В принципі, я вважаю, що так. Але поки провокація як така не буде в правовій площині, відповідати закону і Конституції України, ми таким методом не користувалися і користуватися не будемо", - підкреслив він.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА