14:13 05.03.2018

Активісти закликали не обирати до ключових органів судової влади України недоброчесних кандидатів

2 хв читати

Низка громадських організацій закликала делегатів XV чергового з'їзду суддів України не обирати до ключових органів судового управління - Вищої ради правосуддя України (ВРП) і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) недоброчесних кандидатів.

За даними представників організацій "Чесно", "Реанімаційний пакет реформ", "Центр протидії корупції" та "Автомайдан", серед 34 кандидатів, з яких з'їзд має обрати чотирьох нових членів ВРП, 18 мають сумнівну репутацію.

Непорядними, на думку активістів, є шестеро з восьми кандидатів в ВККС (з'їзд обере одного).

У списку недоброчесних кандидатів, оприлюдненому на сайті "Чесно", - особи, причетні до прийняття сумнівних рішень, порушення прав людини, з професійною некомпетентністю, а також ті, чий стиль життя не відповідає задекларованим доходам.

"Від якісного складу їх (ВРП і ВККС) залежатиме майбутнє судової системи. Але туди, зокрема, йдуть кандидати, які отримали висновок про недобропорядність від Громадської ради доброчесності (ГРД), судді, стосовно яких є рішення про звільнення за порушення присяги, або які забороняли знімати на судових процесах", - сказав представник "Автомайдану", член ГРД Роман Маселко.

Як повідомлялося, в Києві 5-7 березня відбувається XV черговий з'їзд суддів України, під час якого делегати, крім вибору членів ВРП і ВККС, також мають обговорити стан здійснення правосуддя в умовах судової реформи. Зокрема, звіт Ради суддів про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів та про стан фінансового та організаційного забезпечення діяльності судів, а також інформацію про діяльність ВККС і Державної судової адміністрації України.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА