14:56 19.11.2018

Міжнародна платіжна система TYME подала позов проти НБУ

2 хв читати
Міжнародна платіжна система TYME подала позов проти НБУ

Міжнародна платіжна система TYME подала позов проти Національного банку України (НБУ) про визнання незаконним рішення від 14 червня 2018 року про скасування реєстрації міжнародної платіжної системи TYME, повідомляється в прес-релізі компанії.

У позовних вимогах компанія вимагає зобов'язати суд відновити дію всіх ліцензій, які відкликав регулятор, а також реєстрацію платіжної системи та всіх її учасників.

Як зазначено в повідомленні, за твердженнями керівництва НБУ, ці рішення були ухвалені на підставі отриманих від Служби безпеки України беззаперечних доказів щодо порушення платіжною системою TYME вимог регулятора, внаслідок яких виникли ризики національній безпеці України. TYME неодноразово просила надати ці документи для ознайомлення, зокрема через адвокатські запити. В одержаних відповідях від НБУ та СБУ документів надано не було.

Компанія вважає, що "дії СБУ та дії НБУ в особі Якова Смолія не лежать у правовій площині і мають злочинний характер".

Компанія TYME була єдиною міжнародною небанківською платіжною системою в Україні та до моменту її закриття була лідером на ринку платіжних систем України за підсумками 2017 року та першого півріччя 2018 років. На початку 2018 року TYME було надано статус соціально важливої платіжної системи України разом з "Укрпоштою".

Як повідомлялося, НБУ рішенням від 14 червня скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи TYME, платіжною організацією якої є ТОВ "ФК "ОМП-2013".

За даними регулятора, причиною ухвалення рішення стало отримання документально підтвердженої інформації від СБУ, що міжнародна платіжна система TYME здійснює перекази коштів у співпраці із забороненою в Україні російською платіжною системою, що створює ризики виникнення загроз національній безпеці країни.

З огляду на скасування реєстрації міжнародної платіжної системи TYME НБУ також прийняв рішення про скасування реєстрації учасників цієї платіжної системи.

"ОМП-2013" засновано в 2009 році. У 2011 році фінкомпанію придбала російська група Qiwi, що є провідним платіжним сервісом на російському ринку. Проте перед виходом на IPO в 2013 році Qiwi вийшла з активів в Україні. Новими власниками "ОМП-2013" із рівними частками стали її екс-керівник Олександр Чижов та одна з провідних українських інвестиційних груп - "Конкорд Капітал".

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, нині єдиним власником фінкомпанії "ОМП-2013" є кіпрська "Невен Трейдінг Лімітед", кінцевим бенефіціаром якої є громадянин Латвії Сергіас Цайковскіс.

Користувачами системи були понад 10 млн людей.

Чистий прибуток "ОМП-2013" у 2017 році скоротився на 43% - до 1,748 млн грн, чистий доход зріс на 16,64% - до 64,132 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Запоріжжі ще 24 освітні заклади перейдуть на змішану форму з 1 квітня

Сирський обговорив із головою Об'єднаного комітету начштабів США Брауном потреби ЗСУ та стратегічні питання

Українська авіація за добу завдала ударів по 14 місцях скупчення окупантів та їхньої техніки

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 77 авіаударів по Україні, обстріляли близько 100 міст і сіл

Житель Вовчанська загинув унаслідок пожежі, спричиненої ворожим обстрілом

Генштаб: ЗС України відбили за добу на новопавлівському напрямку 13 атак окупантів, на бахмутському - 11

Посли G7 стежать за відбором нового керівництва ВККС

Зеленський обговорив із делегацією групи Європарламенту Renew Europe військову допомогу та євроінтеграцію України

Засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда засуджено до 25 років в'язниці

Нікопольський район протягом дня зазнав п’яти артилерійських обстрілів і п’яти атак БПЛА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА