Події

Родичі загиблих унаслідок знищення рейсу МН17 протестували біля посольства РФ у Нідерландах

Родичі жертв збитого в небі над Донбасом улітку 2014 року пасажирського авіалайнера Boeing-777 рейсу МН17 влаштували протест біля посольства Росії в Нідерландах та засудили позицію Москви, яка досі відмовляється визнавати причетність до трагедії, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна" з посиланням на голландське видання NOS.

"Перед будівлею посольства РФ в Гаазі рідні загиблих символічно встановили 298 білих стільців, які символізують 298 жертв MH17. Вони встановлені, як у літаку, включно із проходами", - йдеться в повідомленні. Учасники акції також вивісили плакати "Справедливість для MH17" і "Людяність понад політику".

Протестувальники хочуть, щоб Росія відповіла за свій злочин.

"Ми хочемо закликати Росію до відповідальності. Цілком зрозуміло, що вони відіграли певну роль у катастрофі MH17... Мовчання - політично мотивоване. Якщо ви мовчите та не берете на себе відповідальність, ви не можете називати себе великою нацією", - заявив Сандер ван Луйк, представник робочої групи з виявлення правди.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськом Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. У катастрофі загинув екіпаж та пасажири літака - усі 298 людей, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, в травні 2018 року, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції в Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили про те, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга". Європейська Рада також закликала РФ узяти на себе відповідальність і повністю сприяти усім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії - через майже п'ять років після збиття авіалайнера.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ