Інтерфакс-Україна
17:06 01.07.2020

ЄСПЛ відкрив справу за позовом екс-заступника голови МінТОТ Гримчака

2 хв читати
ЄСПЛ відкрив справу за позовом екс-заступника голови МінТОТ Гримчака

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відкрив справу проти України за заявою колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, повідомив його адвокат Дмитро Мельник.

"Справа Гримчака. ЄСПЛ відкрив справу Grymchak v. Ukraine. Вона стосується порушень п. 1 та п. 2 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", - написав адвокат на сторінці у Facebook у середу.

Крім того, Мельник прикріпив до допису фото-копію відповідного документа від секретаріату Європейського суду з прав людини від 2 червня.

Як повідомлялося, 30 січня Гримчака звільнили з-під варти та помістили під цілодобовий домашній арешт.

НАБУ та Служба безпеки України під процесуальним керівництвом Генпрокуратури 14 серпня 2019 року затримали Гримчака та його спільника за вимагання хабара розміром $1,1 млн. Їх затримали на місці злочину під час отримання частини коштів сумою $480 тис.

За інформацією НАБУ і СБУ, Гримчака підозрюють у скоєнні злочину за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). На той час генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що Гримчак "і його помічники вимагали гроші за вплив на рішення судів і чиновників Мінкультури для ухвалення замовних рішень".

16 серпня Деснянський районний суд Чернігова обрав Гримчаку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави сумою 6 млн грн; на волю він не вийшов. 6 вересня Чернігівський апеляційний суд залишив у силі це рішення. Згодом запобіжний захід Гримчаку неодноразово продовжували; останнього разу - до 14 лютого 2020 року.

20 грудня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) утричі зменшив суму застави Гримчаку з 6 млн до 2 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховний суд підтвердив правомірність анулювання НБУ ліцензій та виключення з держреєстру ПТ "Європоліс"

На підконтрольну Україні територію повернули маму з чотирма дітьми - Єрмак

Зеленський: найкраще в День молоді –конкретика, яка дає відповіді на питання молоді

До системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінила МСЕК, вже залучені 300 багатопрофільних лікарень – Карчевич

Депутати відхилили "правки Дубіля" стосовно закупівлі ліків до законопроєкту про Defence City

Зеленський після розмови з президентом Румунії: зараз все вирішує рішучість Трампа та єдність Європи

Ердоган готовий організувати зустріч лідерів України, США, РФ та Туреччини - Зеленський

"Укргідроенерго" має найменші запаси води за останні десятиріччя – глава компанії

Безпілотники СБУ повторно атакували термінал зберігання "шахедів" у Татарстані

Ердоган та Зеленський обговорили можливе проведення саміту лідерів України та Росії у Стамбулі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА