17:39 08.07.2020

Глава Нацполіції про можливість муніципальної поліції в Києві: Якщо озброїти ці підрозділи, то буде безлад

1 хв читати
Глава Нацполіції про можливість муніципальної поліції в Києві: Якщо озброїти ці підрозділи, то буде безлад

Прерогатива застосування сили може бути лише в підрозділів Національної поліції України, муніципальні підрозділи не можуть бути озброєні, наголошує глава Нацполіції Ігор Клименко.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи ініціативу мера Києва Віталія Кличка про створення муніципальної поліції в столиці, Клименко сказав: "Мер може хотіти створення муніципального підрозділу, який вирішуватиме комунальні питання, охорони приміщень, - це його право. Щодо застосування сили, то, згідно з законом, це винятково прерогатива поліції. І ми на цьому стоїмо".

За словами глави Нацполіції, муніципальним підрозділам заборонено називатися поліцією. "Вони можуть бути вартою або як завгодно, але не поліцією. Доки ми чітко не знатимемо, де межа згідно з законом між функціоналом державного органу - Нацполіції - та муніципального підрозділу, говорити про це предметно не будемо", - наголосив Клименко.

Він зазначив, що муніципальний співробітник може, приміром, наглядати за порядком на вокзалі, а в разі порушення цього порядку викликати поліцейського.

Клименко нагадав, що фактично муніципальна охорона в Києві існує. "А якщо почнемо їх озброювати, надамо їм функції, які властиві виключно поліції, то буде безлад", - підсумував глава Нацполіції.


Повний текст інтерв'ю Клименка буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна"

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА