07:49 12.09.2020

У Катарі стартують міжафганські переговори

2 хв читати
У Катарі стартують міжафганські переговори

Переговори між представниками афганського уряду і руху "Талібан" почнуться в суботу в столиці Катару.

"Катар радий оголосити, що мирні переговори щодо Афганістану відбудуться в Досі в суботу, 12 вересня", - повідомили раніше в катарському МЗС.

Делегацію уряду Афганістану очолить голова Вищої ради з національного примирення Афганістану Абдулла Абдулла, талібів - високопоставлений представник руху Мавлаві Абдул Хакім.

Очікується, що головними темами переговорів стане довготривале припинення вогню і політичне врегулювання конфлікту.

Раніше у вересні перший віце-президент Афганістану Амрулла Салех заявив, що "це будуть одні з найскладніших мирних переговорів в історії". "Пролито багато крові, багато розрізненості. Подолати цю розрізненість буде не легко", - зазначав він.

Оголошення про дату початку переговорів відбулося після повідомлення про те, що остання група захоплених у полон афганських сил талібів була переправлена в четвер з Кабула в столицю Катару. Йдеться про останню групу талібів зі списку в п'ять тисяч полонених бойовиків, звільнення яких вимагав "Талібан" як умови для початку міжафганських мирних переговорів.

Спочатку переговори планувалися в березні, однак кілька разів переносилися.

29 лютого 2020 року США і "Талібан" уклали угоду, покликану запустити мирний процес в Афганістані.

Згідно з досягнутими в лютому домовленостями між США і талібами, для початку міжафганських переговорів уряд Афганістану і таліби повинні були завершити процес обміну полоненими, в рамках якого влада повинна відпустити 5 тисяч бойовиків, а радикальний рух - тисячу співробітників сил безпеки.

За умовами угоди, таліби, зокрема, зобов'язалися не використовувати територію Афганістану для підриву безпеки США і їх союзників. США взяли на себе зобов'язання вивести війська за 14 місяців, у разі дотримання талібами досягнутих домовленостей.

Війська США увійшли в Афганістан майже 19 років тому після терактів 11 вересня 2001 року. Це найбільш тривала військова кампанія в американській історії. За час конфлікту, за даними американських ЗМІ, загинули понад 2,4 тис. американських військових.

Громадянська війна в Афганістані, до якої належить серія збройних конфліктів, триває з 1970-х років. Останній етап протистояння почався в 2015 році, після виведення основної частини військ НАТО з Афганістану.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА