17:40 25.01.2021

Посли країн G7 представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні

3 хв читати
Посли країн G7 представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні

Посли країн "Великої сімки" (G7) представили перелік пріоритетних заходів, які відновлять довіру громадськості до української судової влади та антикорупційної інфраструктури.

"Ці пріоритетні заходи відображають комплексну реформу, проведення якої необхідно для зміцнення незалежності, відповідальності та доброчесності судової системи, і забезпечення відновлення повноважень антикорупційних установ, що відповідає очікуванням українського народу", - йдеться в документі, оприлюдненому на сторінці послів G7 в Україні у Твіттері в понеділок.

Зокрема, посли вважають, що необхідно терміново відновити правові норми з боротьби із корупцією, недавно визнані неконституційними, із забезпеченням надійної правової основи, і забезпечити, щоб кандидати на ключові посади до судових і правоохоронних органів призначалися прозоро.

"Ми наголошуємо, що поряд із необхідністю термінового впровадження дій щодо усунення шкоди, завданої КС (Конституційним Судом - ІФ) антикорупційним установам України, не менш важливим є забезпечення процесу виходу цих установ із кризи з наданням їм можливості ефективно виконувати свою місію. У зв'язку з цим положення, спрямовані на відновлення відповідальності за помилкове декларування або умисне неподання декларації про майно, які були ухвалені Верховною Радою 4 грудня, не мають достатньо стримувального ефекту і, отже, не є ефективним інструментом запобігання корупції", - зазначено у документі.

Зокрема, посли радять тимчасово та мінімально збільшити кворум для ухвалення рішень КС, відкласти процедури добору суддів КС, які тривають, до впровадження нових правил відбору, невідкладно запровадити чіткий і прозорий процес відбору на посади суддів КС із забезпеченням суттєвої ролі представників міжнародних партнерів у перевірці всіх кандидатів, посилити дисциплінарну відповідальність та етичні вимоги до суддів КС, зобов'язати суддів КСУ залишатися неупередженими під час розгляду справ і проводити відкрите голосування.

Дипломати рекомендували терміново провести реформування Вищої ради правосуддя (ВРП), як необхідну передумову для ефективної судової реформи; створити незалежну комісію з питань етики, яка має повноваження перевіряти чинних членів ВРП і подавати за необхідності подання про звільнення членів ВРП, впровадити новий прозорий процес відбору членів ВРП із ефективним змістовним залученням міжнародних представників до цього процесу. Комісія з питань етики складе для ВРП список кваліфікованих кандидатів із високим рівнем доброчесності, з якого органи, відповідальні за відбір і призначення на посади, будуть зобов'язані вибирати.

Були висловлені також рекомендації забезпечити прозоре перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) зі змістовним залученням до цього процесу міжнародних представників і створенням незалежної конкурсної комісії з повноваженнями встановлювати свої внутрішні правила для конкурсного відбору членів ВККС. Також рекомендується забезпечити незалежність оновленої ВККС із повноваженнями ухвалювати регламент своєї роботи та внутрішні інструкції; після забезпечення доброчесності членів ВРП і заповнення комісією вакантних посад суддів в судах першої та апеляційної інстанцій, ВККС варто інтегрувати у ВРП із метою оптимізації структури інститутів суддівського самоврядування.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко дав свідчення в суді у справі про розстріли на Майдані в лютому 2014 року

Ілон Маск хоче створити нове місто в Техасі

ОАЕ першими з країн можуть досягти колективного імунітету від COVID-19 завдяки активній вакцинації

Голова Венеціанської комісії закликав Верховну Раду ухвалити закони, які дозволять участь міжнародних експертів у доборі суддів КС

Курс біткойна знову зростає, піднявся вище за позначку в $51000 уперше за тиждень

Кабмін України затвердив план заходів на 2021-2022 щодо реалізації Стратегії розвитку фізкультури та спорту

Важливо продовжувати боротьбу з корупцією в Україні на повній швидкості - президент Євроради

Україна залишиться в "зимовому часі", якщо Рада встигне проголосувати законопроект до 25 березня - нардеп Підласа

Київ розцінює заяву "ДНР" як загрозу одностороннього виходу російської сторони з "режиму тиші" - Кравчук

Україна планує скасувати перехід на літній і зимовий час

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА