15:11 12.06.2021

Зеленський затвердив Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 рр.

2 хв читати
Зеленський затвердив Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 рр.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №231/2021 "Про стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки".

"У документі окреслено пріоритети вдосконалення законодавства щодо судоустрою, статусу суддів, судочинства та інших інститутів правосуддя, а також впровадження невідкладних заходів для покращення діяльності правових інститутів. Також у документі визначено проблеми, які необхідно розв'язати для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя", - повідомляє прес-служба глави держави.

Одним із напрямків стратегії є поліпшення доступу до правосуддя: планується провести аудит системи місцевих судів. Також документ ставить за мету посилення функціональної та процесуальної спроможності Верховного Суду.

"Крім того, слід забезпечити необхідні ресурси для ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Зокрема, це постійні приміщення, що відповідають будівельним нормам і безпековим стандартам", - йдеться в повідомленні.

Планується встановити для окремих категорій справ обов'язковий досудовий порядок врегулювання спорів із використанням медіації та інших практик, а також опрацювати питання про введення інституту мирового судді.

Відповідно до стратегії, формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя відбуватиметься за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

Стратегія передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного Суду України та дотримання ними стандартів професійної етики.

"Пропонується змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їхньої перевірки на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів. Передбачається запровадження механізму захисту суддів Конституційного Суду від політичного та іншого тиску під час ухвалення рішень і висновків", - додали в офісі президента.

Згідно з указом, Комісія з питань правової реформи разом з представниками органів центральної та місцевої влади, громадськості та експертів має розробити План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки.

Також комісія з питань правової реформи інформуватиме президента про реалізацію положень цієї стратегії.

Як повідомлялося, 30 грудня 2020 року на розгляд президенту Зеленському була передана Стратегія сталого розвитку судової системи на 2021-2025 роки, розроблена Комісією з питань правової реформи із залученням представників експертного середовища.

Стратегія пропонує шляхи вирішення п'яти основних блоків питань, пов'язаних з реформуванням системи правосуддя.

18 лютого Зеленський провів обговорення Стратегії розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки з представниками уряду та парламенту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВАКС вирішив стягнути активи експрезидента "Мотор Січ" Богуслаєва

СБУ затримала помічника нардепа Шуфрича, який фінансував Росгвардію в Криму

Біля Дніпра дві пожежі після ракетного удару РФ, пошкоджений інфраструктурний об'єкт - ОВА

Боррель: Ми повинні дістати Patriot з ангарів, де вони стоять "про всяк випадок", і передати їх Україні

Сирський і головком Об'єднаних сил НАТО в Європі Каволі обмінялися думками щодо тактичної ситуації на полі бою

Останній дзвоник у школах Києва пролунає 31 травня

ЗСУ знищили низку об'єктів на військовому аеродромі в Джанкої - ГУР

Ворог намагається захопити Часів Яр, закидає місто КАБами й не зважає на свої втрати - ОСУВ "Хортиця"

Найближчі дні в Україні будуть прохолодними та дощовими, в суботу подекуди нічні заморозки

Армія РФ завдала ракетного удару по Дніпровському району, є постраждалі, зафіксовано загоряння - голова ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА