Інтерфакс-Україна
16:14 21.07.2021

Штам COVID-19 "дельта" стане домінантним у світі в найближчі місяці - ВООЗ

2 хв читати
Штам COVID-19 "дельта" стане домінантним у світі в найближчі місяці - ВООЗ

Штам "дельта" COVID-19, як очікується, стане основним типом цього вірусу у світі протягом наступних місяців, повідомляють у середу західні ЗМІ з посиланням на щотижневий огляд Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

"Очікується, що він швидко візьме гору над іншими варіантами і стане в майбутні місяці домінантним різновидом (коронавірусу - ІФ)", - наголошується в документі.

За даними ВООЗ, штам "дельта" зафіксовано вже на 124 територіях - на 13 більше, ніж минулого тижня, а в деяких великих країнах на цей штам припадає вже три чверті виявлених випадків COVID-19: це, зокрема, Росія, Австралія, Бангладеш, Ботсвана, Велика Британія, КНР, Данія, Індія, Індонезія, Ізраїль, Португалія, Сінгапур і ПАР. Водночас у ВООЗ поки що не змогли описати точного механізму, що дає змогу штаму "дельта" бути більш заразним.

Що стосується інших варіантів вірусу, що викликають занепокоєння, то варіант "альфа", вперше зафіксований у Великій Британії, зареєстрований на 180 територіях - на шість більше, ніж минулого тижня; спочатку виявлений у Південній Африці тип "бета" - на 130 територіях (зростання на сім), а вперше зафіксований у Бразилії штам "гамма" - на 78 територіях (на три більше).

За інформацією ВООЗ, за тиждень 12-18 липня виявлено 3,4 млн випадків COVID-19 - на 12% більше, ніж попереднього тижня. Отже, підсумували у ВООЗ, за збереження нинішньої тенденції за наступні три тижні загальна кількість діагностованих випадків COVID-19 за час пандемії перевищить позначку у 200 млн. У ВООЗ зазначили, що зростання захворюваності пов'язане з поширенням більш заразних варіантів вірусу, з ослабленням обмежень, зрослою соціальною активністю і значною кількістю невакцинованих людей.

Водночас, за відомостями ВООЗ, кількість летальних випадків серед інфікованих COVID-19 два тижні тримається на позначці у 57 тис. - після більше ніж двох місяців стійкого зниження смертності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Обмеження постачання е/е для населення діятимуть у суботу з 7:00 до 23:00, для промспоживачів - на ранкову годину менше

Чоловік, що помер у розподільчому пункті у Києві, сам "втратив свідомість, впав і вдарився головою об тверду підлогу" – заява ТЦК та СП та 71 ОЄБ ДШВ

Укроборонпром поглиблює співпрацю з Rheinmetall в ремонті бойових машин - гендиректор

Кількість евакуйованих з прифронтових територій за тиждень становить 4 тис. осіб – Мінрозвитку

Єрмак обговорив с генсекретарем з нацбезпеки Японії ситуацію на фронті та атаки РФ по цивільним та інфраструктурі

Третій армійський корпус цілком знищив механізовану колону окупантів біля Ставків під Лиманом

Проєкт нового правопису української мови розглянуть до кінця 2025 року - Стефанчук

Понад 600 тис. українців отримають продовження відстрочок автоматично - Свириденко

Двоповерховий автобус вперше вийде на київський маршрут на вихідних в тестовому режимі

Прокуратура уточнила кількість жертв атаки на Херсон – загинули дві жінки, а не три як повідомлялося раніше

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА