Інтерфакс-Україна
14:41 21.11.2023

У 2/3 українців збільшився інтерес до історії України після повномасштабного вторгнення РФ в Україну - дослідження

1 хв читати
У 2/3 українців збільшився інтерес до історії України після повномасштабного вторгнення РФ в Україну - дослідження

 У 66% українців збільшився інтерес до історії України після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, свідчить дослідження Фонду "Демократичні ініціативи", проведеного спільно з компанією "Оперативна соціологія".

Респондентів попросили оцінити свою зацікавленість історією України за шкалою від 1 (найнижча оцінка) до 10 (найвища оцінка). 1,2% оцінили свій рівень зацікавленості на 1, 0,6% - на 2, 1,7% - на 3, 3,1% - на 4, 10,9% - на 5, 6,4% - на 6, 11,4% - на 7, 18,5% - на 8, 9,1% - на 9 і 36,1% - на 10, а 1,2% не змогли відповісти.

Далі респондентів запитали, як змінився ваш інтерес до історії України за останні півтора року (після початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну). 1,1% відповіли, що повністю перестали цікавитися історією, 1,2% - значно знизився інтерес, 2,2% - частково знизився, 27,8% - не змінився, 21,3% - частково збільшився, 44,7% - значно збільшився, а 1,7% не змогли відповісти.

Соціологічне дослідження "Обізнаність громадян України з історією країни, ставлення до подій і постатей історії та державної політики у сфері відновлення і збереження національної пам'яті" проводили на замовлення Українського інституту національної пам'яті в липні-серпні 2023 року. Було опитано 1 875 респондентів. Статистична похибка не перевищує 2,26%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль: Україна очікує понад 39 млрд доларів бюджетної підтримки в 2025 році

Зеленський переконаний, що українці повернуть окуповані території і застеріг іноземців від інвестування в РФ

РФ, Іран, КНДР та КНР створили антиамериканську коаліцію, Україна є індикатором цього - Зеленський

Зеленський разом з представниками іноземних держав відвідав місце удару по Києву, де загинули 12 осіб й вшанував пам’ять загиблих

Сибіга зустрівся з главою МЗС Уругваю Лубеткіним, обговоривши підтримку України та програму BringKidsBack

Трамп закликав до негайного підписання угоди між Україною та США щодо рідкоземельних металів й заявив про прогрес у мирній угоді з РФ

Перемога Путіна неможлива, оскільки це буде провал США як світового лідера – Зеленський

Прем’єр-міністр України провів зустріч із президентом Світового банку у Вашингтоні

Україна та Італія активізують співпрацю для залучення інвестицій та підтримки українського бізнесу — Свириденко

РФ своїми діями наблизилася до результатів нацистського режиму – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА