Медицина

Приватні клініки, що увійшли до реформи, зможуть видавати лікарняні та здійснювати вакцинацію

Приватні клініки, що увійшли до реформи фінансування системи охорони здоров'я України, зможуть видавати лікарняні та здійснювати вакцинацію відповідно до календаря щеплень після ухвалення відповідної постанови уряду, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Приватні заклади зайшли до реформи, але виявилось, що видавати лікарняний або забезпечувати вакцинами вони не можуть. Вакцинація входить до переліку послуг у договорі з НСЗУ, але держава закуповує і безоплатно видає вакцини лише комунальним закладам, а приватним - ні. Ми це з'ясували вже під час реформи і зараз внесли зміну до постанови уряду, щоб приватні медзаклади могли отримувати і вакцини, і видавати лікарняні листи", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П.Ковтонюк уточнив, що проект відповідної постанови перебуває на погодженні у відомствах. Його буде прийнято найближчим часом.

"Приватні клініки і зараз можуть виписувати лікарняний, заборони їм немає, але їм не дістаються бланки лікарняних листів. У приватних клініках, де власники в хороших відносинах із місцевою владою, лікарняні можна отримати, але це відбувається в ручному режимі. Бланки лікарняних листів є джерелом ручного управління. Ми хочемо змінити порядок розподілу цих бланків, щоб виключити ручне управління", - сказав він.

П.Ковтонюк наголосив, що з 2019 року МОЗ розраховує запустити електронні лікарняні, "тому бланки вже не будуть потрібні".

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

Новий механізм фінансування передбачає введення принципу "гроші йдуть за пацієнтом".

Повний текст інтерв'ю читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна"

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ