10:37 15.06.2017

Сенат США підтримав посилення санкцій проти РФ: під ударом "Північний потік 2"

4 хв читати
Сенат США підтримав посилення санкцій проти РФ: під ударом "Північний потік 2"

Сенат США в середу схвалив поправку, яка передбачає посилення санкцій стосовно Росії.

Як передав кореспондент "Інтерфаксу", "за" проголосувала переважна більшість сенаторів, "проти" - двоє.

Йдеться про поправку до законопроекту, що спочатку передбачав санкційний тиск на Іран.

Напередодні глава банківського комітету Сенату США Майк Крейпо заявив, що метою санкцій є посилення економічного тиску, оскільки "росіяни навчилися жити у рамках економічних обмежень режиму санкції".

"Резюмуючи, поправка М.Крейпо, Ш.Брауна, Б.Коркера, Б.Кардін виконує чотири завдання: вона посилює і розширює санкції проти Росії, вона створює нові санкції проти Росії, вона переводить Конгрес на більш високий рівень, ніж раніше, формуючи механізм, завдяки якому скасування санкцій проти РФ буде можливо лише у разі, якщо за цей захід проголосує Конгрес. Крім того, вона підвищує можливості Мінфіну фіксувати незаконне фінансування, зокрема й незаконні фінансові потоки, пов'язані з Росією ", - заявив голова комітету, виступаючи в сенаті.

САНКЦІЇ

Санкції передбачають посилення заходів проти Росії. Згідно з текстом поправки, американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені операції з російськими банками з наданням фінансування довше, ніж на 14 днів. На сьогодні це обмеження становить 90 днів.

Крім того, йдеться про обмежувальні заходи для енергетичного сектору. Документ пропонує обмежити тривалість угод з надання фінансування російським енергетичним компаніям до 30 днів.

У документі також описується нове положення, за яким президент США не зможе послабити або скасувати санкції проти Росії без згоди Конгресу.

Практичні наслідки можуть мати одразу кілька пунктів нового законопроекту.

"Не пізніше 180 днів після дати ухвалення закону міністр фінансів за підсумками консультацій з директором національної розвідки і держсекретарем має представити до відповідних комітетів Конгресу звіт, що детально описує потенційний ефект розширення санкцій за рахунок включення суверенного боргу і всіх можливих деривативних продуктів (прив'язаних до суверенного боргу РФ - ІФ)", - зазначено в документі. Росія в червні планує розмістити євробонди на $3 млрд, в середу ввечері глава Мінфіну Антон Силуанов в черговий раз підтвердив ці плани, правда, про їх незмінність він заявив у контексті рішення ФРС США підняти ставки, а не в зв'язку з санкціями.

У ті ж терміни Мінфін США має подати звіт, що містить інформацію про "головні фігури зовнішньої політики і олігархів", їхній фінансовий стан, взаємовідносини з Володимиром Путіним "та іншими членами російської правлячої еліти", їх аффілірованності із зарубіжними юрособами, а також докладні дані про "навколодержавні організації". Мінфін має проаналізувати наслідки можливого введення санкцій "російських олігархів, російських навколодержавних організацій, державних компаній".

Законопроект дає президенту США право вводити санкції щодо того, хто разово інвестував від $1 млн у будівництво Росією експортних трубопроводів або надав для цих цілей устаткування (зокрема й у лізинг), технології та послуги. Гранична сума для таких транзакцій протягом року - $5 млн.

Буквально за два тижні до появи законопроекту про нові санкції партнери із проекту "Північний потік 2" підписали угоду про дефіцитне фінансування будівництва, на той випадок, якщо не вистачить проектного фінансування. Угоду було укладено 2 червня - на полях Петербурзького міжнародного економічного форуму.

"Угода про дефіцитне фінансування регулює зобов'язання з надання кредиту на адресу Nord Stream 2 AG у разі незалучення/недостатнього залучення проектного фінансування (до 70% загальних витрат за проектом, або до 6,65 млрд євро) під ставку EURIBOR + від 5,75% до 6,75% річних (залежно від обсягу фінансування)", - повідомляв "Газпром" (MOEX: GAZP). Граничний термін дії угоди про дефіцитне фінансування - 15 років після залучення проектного фінансування або після 31 грудня 2019 року. Серед учасників угоди - проектна компанія Nord Stream 2 AG, "Газпром", Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall.

Проектом "Північний потік 2" передбачено будівництво через Балтійське море ще двох ниток газопроводу потужністю 55 млрд куб м. Проект має майже повністю копіювати - і технічно, і корпоративно - "Північний потік". Однак спільне підприємство з іноземними партнерами створити не вдалося, оскіьки входження до складу акціонерів проектної компанії Nord Stream 2 AG іноземних партнерів було заблоковано польською владою. Після цього партнери вирішили шукати іншу схему співпраці та оформили свою участь у ньому не через акціонерну участь, а через боргове фінансування.

У законопроекті про додаткові санкції є окремий параграф про "Північний потік 2". У ньому зазначено, що США продовжуватимуть перешкоджати реалізації проекту "через його згубні наслідки для енергетичної безпеки ЄС, розвитку газового ринку в Центральній і Східній Європі та енергетичних реформ на Україні". Також США мають намір допомагати Україні і своїм союзникам і партнерам в Європі "знижувати залежність від російських енергоресурсів, особливо природного газу, що використовує уряд РФ як зброю, щоб залякувати інші країни і впливати на них".

Ще одну заборону сформульовано так - інвестиція на суму від $10 млн, якщо така інвестиція прямо або побічно дає Росії можливість приватизувати активи у спосіб, який приносить необґрунтовану вигоду урядовцям, їхнім близьким та родичам.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Слуга народу" підтримає ухвалення законопроекту про ліквідацію ОАСК

Іран на переговорах у Відні поки отримав лише зарозумілі і принизливі пропозиції - Хаменеї

У "Євросолідарності" побоюються, що на переговорах у Парижі виникнуть питання про вибори в ОРДЛО і подання води в Крим

Разумков скликає позачергове пленарне засідання Ради на 15 квітня

Провести в себе зустріч Путіна та Байдена готові Фінляндія, Австрія та Ісландія - ЗМІ

"Голос" закликав "Альянс лібералів і демократів за Європу" засудити дії Росії у конфлікті на сході України

Тимошенко розкритикувала монобільшість і закликала повернути у владу професіоналів

Кулеба запропонував країнам НАТО 10 кроків для підтримки України на тлі ескалації РФ

Держсекретар США запевнив у підтримці євроатлантичної інтеграції України перед обличчям агресії РФ

В Офісі президента очікують від ВР розгляду законопроекту президента про ліквідацію ОАСК у найкоротші терміни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА