11:27 18.07.2017

Україна може не отримати EUR600 млн допомоги від ЄС

2 хв читати
Україна може не отримати EUR600 млн допомоги від ЄС

Якщо Україна до кінця жовтня не зможе виконати низку умов Європейського Союзу, то може не отримати третій транш макрофінансової допомоги від ЄС в сумі EUR600 млн, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Якщо Україна не виконає цих умов до кінця жовтня в прийнятному для наших партнерів форматі, хоча б щоб деякі питання перебували на фінальній стадії, то ми не зможемо отримати останній транш макрофінансової допомоги", - сказала І.Климпуш-Цинцадзе в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що ця програма допомоги від ЄС закінчується 4 січня 2018 року, і якщо Україна не встигне, то необхідно буде провадити нові переговори.

Серед умов, які Україна має виконати: створення умов, за яких було б неможливо порушувати зобов'язання України щодо зони вільної торгівлі з ЄС (як мораторій на продаж лісу-кругляку або запровадження додаткових мит на вивезення товарів), створення автоматизованої системи попередньої перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції електронних декларацій з використанням доступу до всіх реєстрів, зокрема Державної фіскальної служби. Для вирішення цього питання необхідно внести зміни до законів, а НАЗК має провести організаційні дії для початку роботи такої системи.

Вимогою також є створення відкритого реєстру неповернених кредитів.

Крім того, серед вимог - вирішення питання соціальних виплат переселенцям. І.Климпуш-Цинцадзе заявляє, що в цьому питанні досягнуто відчутного прогресу - Міністерство соціальної політики провело перереєстрацію і щотижня передає ЄС статистику здійснення виплат.

Повний текст інтерв'ю віце-прем'єр-міністра І.Климпуш-Цинцадзе буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" у відкритому доступі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА