15:44 03.10.2017

Закон про реінтеграцію Донбасу не суперечить праву України на повернення окупованого Росією Криму

3 хв читати
Закон про реінтеграцію Донбасу не суперечить праву України на повернення окупованого Росією Криму

Законопроект про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей передбачає, що він не вступає в протиріччя з правом України на повернення окупованої Росією території Криму та м.Севастополь.

Віце-спікер Верховної Ради Оксани Сироїд оприлюднила на своїй сторінці в соцмережі Facebook проект закону, який, за її словами, наразі обговорюватимуть "на так званій Мінській платформі в парламенті".

Прикінцевими та перехідними положеннями документа передбачається, що "закон повинен діяти без шкоди для невід'ємного суверенного права України на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Автономної Республіки Крим та місто Севастополь і заходів, спрямованих на повне відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах".

Крім того, перехідні положення передбачають, що цим законом Верховна Рада схвалює рішення президента України про використання Збройних сил України та інших військових формувань для стримування російської агресії в Донецькій і Луганській областях і забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями в цих областях.

Стаття 1 законопроекту визнає тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях:

1) сухопутну територію, і її внутрішні води в межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, де збройні сили Російської Федерації і окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили і здійснюють загальний контроль;

2) внутрішні морські води та територіальне море України, що прилягає до сухопутної території, зазначеної в пункті 1 цієї частини; 3) повітряний простір над територіями, зазначеними в пунктах 1 і 2 цієї частини.

Межі тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних сил України Міністерством оборони України.

Також у законопроекті вказується, що об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України здійснює безпосереднє керівництво силами і засобами ЗС України, інших військових формувань, яких залучають до здійснення безпосередньо в Донецькій і Луганській областях заходів із забезпечення національної безпеки і оборони та правового режиму воєнного стану.

Крім того, перехідні положення передбачають внесення змін до низки законів, зокрема, про статус учасників АТО, про військово-цивільних адміністраціях, про Збройні сили, про правовий режим воєнного стану та інші.

Так, зміни до закону про військово-цивільні адміністрації передбачають, зокрема, порядок перерозподілу підпорядкованості місцевих органів влади керівництву антитерористичного центру при СБУ або начальнику об'єднаного оперативного штабу.

До закону про правовий режим воєнного стану запропоновано внести зміни, що стосуються, зокрема, припинення повноважень місцевих органів влади (місцевих рад та їх виконавчих структур) і створення за необхідності відповідних військових адміністрацій.

У проекті закону про реінтеграцію Донбасу зазначається, що його вносить президент України.

Як повідомлялося, законопроект про відновлення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей передбачає створення Об'єднаного оперативного штабу, який підкорявся б президенту. Передбачалося, що на оперштаб буде покладено керівництво силами, що забезпечують нацбезпеку в Донецькій і Луганській областях, зокрема гарантування безпеки і оборони. Також штаб керуватиме діяльністю між цивільними та військовими адміністрацій в питаннях нацбезпеки і оборони.

У підпорядкуванні начальника об'єднаного оперштаба будуть співробітники правоохоронних органів, військовослужбовці, а також всі, хто буде залучений до заходів щодо гарантування нацбезпеки в Донецькій і Луганській областях. Крім того, порядок переміщення осіб і товарів через лінію розмежування також визначатиме начальник оперштабу за погодженням зі Службою безпеки України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вітренко: Німеччина має виходити з принципу євросолідарності при розгляді заявки "Північного потоку-2" на сертифікацію

Порошенко у відповідь на статтю Путіна: в українців немає проблем з власною ідентичністю

Мер Чернігова Атрошенко і його політсила візьмуть участь у виборах в Раду від партії "УДАР Віталія Кличка"

Уперше за 30 років незалежності Україна отримала стратегію зовнішньополітичної діяльності - Кулеба

Разумков спростував інформацію про можливу відставку Ткаченка з посади міністра культури

Єрмак: Україна високо цінує двопартійну підтримку США, доказом якої є збільшення фіндопомоги та санкції проти "Північного потоку-2"

Успіх мирного врегулювання конфлікту на Донбасі багато в чому залежить від фігури модератора ОБСЄ на переговорах ТКГ - Резніков

У "Євросолідарності" вважають затягування у справі проти Тетяни Чорновол атакою на Україну та досягнення Революції гідності

У "Слузі народу" переконані, що рівень зарплати лікарів в Україні має бути щонайменше 20 тис. грн на місяць

Зеленський призначив заступника глави МЗС Боднара послом України в Туреччині - указ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА