16:19 05.10.2017

ВР ухвалила закон про основні засади забезпечення кібербезпеки

3 хв читати
ВР ухвалила закон про основні засади забезпечення кібербезпеки

Верховна Рада ухвалила в повторному другому читанні закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".

За ухвалення такого рішення в четвер проголосували 257 народних депутатів.

Як уже зазначалося, метою документа визначено створення національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин поряд з організаційно-адміністративними і техніко-технологічними заходами шляхом комплексного підходу в тісній взаємодії державного і приватного секторів та громадянського суспільства.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, експерти у сфері кібербезпеки більшості провідних країн світу відзначають стійку тенденцію до значного зростання кількості та розширення спектра кібератак з метою порушення конфіденційності, цілісності та доступності державних інформаційних ресурсів, зокрема на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури.

Згідно з текстом закону, він визначає низку понять, серед яких: кібербезпека, кібератака, кіберзагроз, кібершпіонство, кібертероризм та інші.

Зазначено, що закон не поширюється, зокрема, на: соціальні мережі, приватні електронні інформресурси в мережі інтернет, якщо вони не несуть інформації, необхідність захисту якої встановлена законом.

Об'єктами кібербезпеки в документі названі конституційні права, суспільство, розвиток інформспільноти, держава, національні інтереси та об'єкти критичної інфраструктури.

Об'єктами кіберзахисту є комунікаційні системи та об'єкти критичної інфраструктури.

Порядок формування переліку об'єктів критичної інфраструктури затверджується Кабінетом Міністрів.

До об'єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства й установи, які: ведуть діяльність і надають послуги в галузях хімічної промисловості, енергетики, транспорту, ІКТ, банківському та фінансовому секторі, електронних комунікацій; надають послуги в сфері життєзабезпечення населення; є комунальними, аварійними і рятувальними службами; включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки.

Закон також вводить поняття Національної системи кібербезпеки, яка є сукупністю суб'єктів забезпечення кібербезпеки і взаємопов'язаних заходів різного характеру.

Основними суб'єктами Нацсистеми кібербезпеки є: Держслужба спецзв'язку і захисту інформації, Нацполіція, Служба безпеки України, Міноборони, Генштабу ЗСУ, розвідоргани, Нацбанк.

Закон також регулює порядок функціонування Національної телекомунікаційної мережі, завдання урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA.

Крім цього, документ визначає поняття державно-приватної взаємодії у сфері кібербезпеки, яка здійснюється, зокрема, шляхом: створення системи своєчасного виявлення і нейтралізації кіберзагроз; підвищення цифрової грамотності громадян; обміну інформацією між державними органами і приватним сектором; партнерства і координації команд реагування на комп'ютерні ПП; залучення експертного потенціалу; впровадження механізму громадського контролю ефективності заходів кібербезпеки; створення системи підготовки спецкадрів і т.д.

Особи, винні в порушенні законодавства у сфері нацбезпеки, електронних комунікацій і захисту інформації, якщо кіберпростір є місцем або способом злочину, несуть відповідальність відповідно до цивільного, адміністративного і кримінального законодавства.

Зазначений закон набуде чинності через шість місяців від дня його опублікування.

Кабінету Міністрів пропонується в тримісячний термін від дати опублікування закону забезпечити ухвалення нормативно-правових актів, необхідних для його реалізації.

Як раніше зазначалося, реалізація закону допоможе під егідою держави і в тісній співпраці з приватним сектором і громадянським суспільством запровадити комплексний підхід до визначення основних принципів формування держполітики у сфері кібербезпеки і створити умови для забезпечення кіберзахисту інформаційної інфраструктури країни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США не залишать без наслідків продовження агресивних дій РФ

Туреччина вважає необхідними переговори РФ і України для вирішення розбіжностей між країнами - Ердоган

Україна отримала потужний сигнал солідарності від міжнародних партнерів на тлі ескалації з боку РФ - МЗС

Грузія вирішила повернути відкликаного майже рік тому посла в Україну

Міністр оборони Німеччини закликала Москву пояснити мету переміщення військ на кордоні з Україною

Зеленський: У Києва і Анкари єдине бачення з питань безпеки в чорноморському регіоні

Президент Туреччини висловився за врегулювання ситуації на Донбасі через діалог

Україна і Туреччина підписали міжурядову угоду про житлове будівництво для кримських татар

Президент Туреччини відмовився визнавати приєднання Криму до Росії

Глава МЗС Білорусі вважає, що Київ не бажає дотримуватися Мінських домовленостей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА