19:08 19.10.2017

ВР відхилила три законопроекти про зміну системи виборів в Україні, з 7 листопада візьметься за кодекси

3 хв читати
ВР відхилила три законопроекти про зміну системи виборів в Україні, з 7 листопада візьметься за кодекси

Народні депутати не підтримали жодного з трьох законопроектів про вибори народних депутатів, які передбачали зміну системи виборів.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідні законопроекти №№1068 та 1068-1 зібрали менше ніж 100 голосів народних депутатів кожен за 226 мінімально необхідних. Законопроект №1068-2 набрав 169 голосів; парламентарі також не підтримали пропозицію спікера направити його на доопрацювання в профільний комітет або автору законодавчої ініціативи.

Таким чином, парламент відхилив усі три ініціативи, не прийнявши жодної з них за основу. "Ми пройшли перший етап реформи виборів", - зіронізував голова Верховної Ради України Андрій Парубій після голосування.

Він додав, що наступного пленарного тижня, який розпочнеться 7 листопада, Верховна Рада продовжить розгляд законодавства про вибори - до парламенту внесено два проекти виборчого кодексу під №№3112 та 3112-1.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №1068 авторства народного депутата Юрія Мірошниченка (фракція "Опозиційний блок") передбачає, що вибори народних депутатів відбуваються на основі пропорційної системи з обранням депутатів у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі за списками кандидатів у депутати від політичних партій і блоків. У розподілі мандатів депутатів беруть участь партії, виборчі списки яких за підсумками голосування на виборах набрали не менше ніж 3% голосів. За підсумками голосування право на участь у розподілі депутатських мандатів отримують кандидати в депутати, які входили до партійних списків й отримали 1% та більше відсотків голосів виборців.

Законопроект №1068-1 авторства групи народних депутатів на чолі з лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко передбачає, що вибори народних депутатів відбуваються за пропорційною системою з відкритими списками - загальнодержавним виборчим списком із закріпленням кандидатів у депутати за територіальними виборчими округами. Вибори проводяться в єдиному загальнодержавному багатомандатному окрузі, що включає всю територію України і закордонний округ. У межах багатомандатного округу створюється 450 територіальних виборчих округів. Партія висуває загальнодержавний виборчий список, до якого входять від 100 до 450 кандидатів у депутати. За кожним із них, окрім першої десятки, обов'язково закріплюється територіальний виборчий округ.

Законопроект №1068-2 авторства позафракційного народного депутата Віктора Чумака пропонував модель виборчої системи, коли вибори депутатів здійснюються на основі пропорційної системи за загальнодержавними і регіональними виборчими списками кандидатів у депутати від політичної партії. Партія, яка має намір брати участь у виборах, висуває на своєму з'їзді кандидатів у вигляді єдиного списку в загальнодержавному окрузі. З числа кандидатів, включених до цього списку, партія на цьому ж з'їзді формує і затверджує регіональні списки кандидатів у депутати в кожному виборчому регіоні.

Як повідомлялося, ці три законопроекти були зареєстровані в парламенті ще в грудні 2014 року.

Проекти виборчого кодексу - №3112 авторства народного депутата Валерія Писаренка (депутатська група "Відродження") та №3112-1, одним зі співавторів якого є голова Верховної Ради Андрій Парубій - були внесені до парламенту у вересні та жовтні 2015 року. Спікер неодноразово зазначав, що розгляд цих ініціатив відбудеться за повною процедурою.

Як відомо, зміна системи виборів народних депутатів є однією з вимог акції за "велику політичну реформу", яка з 17 жовтня відбувається біля будівлі Верховної Ради.

Згідно з календарним планом, наступний пленарний тиждень відбудеться 7-10 листопада.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кожний десятий, який проголосував за Трампа в 2016 році, не став би робити цього знову

Депутати пропонують дозволити водіям автомобілів в Україні не мати при собі "прав"

ЦВК Грузії зареєструвала 19 кандидатів у президенти, всього було подано 46 заявок

ВР 2-5 жовтня розгляне дострокове зняття депутатських повноважень з обраних до ЦВК Єфремової та Юзькової

ВР звільнила 13 членів ЦВК, термін повноважень яких скінчився

Порошенко зверненням до ВР задав тон політичній дискусії на осінь і найближчу весну - І.Луценко

До нової Ради можуть пройти 8 партій

ВР розглядає законопроект про внесення змін до Конституції щодо інтеграції України в ЄС та НАТО

Президент України виступає у Раді зі щорічним посланням

Рада заслухає послання Порошенка, планує проголосувати за проект конституційних змін щодо інтеграції до ЄС і НАТО, оновити склад ЦВК

ОСТАННЄ

Краматорськ відстояв своє право бути вільним українським містом, але дорогою ціною – Порошенко

Ситуація на тимчасово окупованих територіях України стане темою обговорення на 73-й сесії ГА ООН

Тимошенко назвала монетарну стратегію Нового економічного курсу: стабільна гривня, мінімальна інфляція, дешеві кредити

Туск назвав безкомпромісною позицію Великої Британії щодо Brexit

"Батьківщина" та "Опоблок" у ВР не голосуватимуть за проект держбюджету-2019

Тимошенко знову озвучила ідею про закріплення в Конституції України переходу від президентської до парламентської республіки з всенародно обраним канцлером

Тимошенко закликала українців приєднатися до вдосконалення Нового економічного курсу

Тимошенко: Потрібно перейти від кланово-олігархічної економіки до соціальної ринкової моделі

Кучма переконаний, що за реалізації проекту "Північний потік-2" Україна втратить газовий транзит

Тимошенко підтримує заміну податку на прибуток податком на розподілений капітал

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА