19:15 19.10.2017

МОЗ формуватиме політику у сфері охорони здоров'я, не лобіюватиме фармвиробників

МОЗ формуватиме політику у сфері охорони здоров'я, не лобіюватиме фармвиробників

Міністерство охорони здоров'я України формуватиме державну політику у сфері охорони здоров'я, не здійснюватиме лобіювання фармацевтичних виробників, заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

"Важливо, щоб МОЗ займалося тим, що формує державну політику. Воно позбувається практики закупівель, розподілу фінансових потоків, які йшли через нього. Це невластиві Міністерству охорони здоров'я функції. Міністерство охорони здоров'я має формувати правила, за якими працює державна політика", - сказав він на брифінгу в Києві в четвер.

Коментуючи роль фармацевтичних виробників у реалізації медичної реформи, Р.Ілик зазначив, що до передбаченого медреформою гарантованого обсягу медпослуг входить також його лікарське забезпечення.

"Поруч із гарантованою медпослугою визначено гарантований пакет у частині забезпечення доступу до ліків. Тут немає лобізму конкретного фармвиробника, конкретної фармкомпанії або конкретної назви. Є МНН (міжнародна непатентована назва), є форма випуску, є дозування", - сказав він.

Р.Ілик нагадав, що в напрямі амбулаторної медичної допомоги держава реалізовує і розширюватиме програму реімбурсації (відшкодування вартості лікарських засобів), яка наразі має три нозології.

У госпітальному сегменті, за його словами, державна політика буде орієнтована на забезпечення медичних закладів лікарськими засобами відповідно до Національного переліку, до якого вносяться МНН, а не торговельні назви препаратів, визначені протоколами та стандартами лікування.

Р.Ілик наголосив: МНН, форма випуску та дозування стануть основними параметрами, закладеними в основу оновленої системи бюджетних закупівель лікарських засобів, яку МОЗ розробляє на електронному майданчику ProZorro.

За його словами, МОЗ працює над упровадженням в Україні електронного рецепта та системи eHealth.

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер підтримала у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), який дає старт медичній реформі.

На думку генерального директора фармацевтичної компанії ТДВ "ІнтерХім" (Одеса) Анатолія Редера, медична реформа та зміни в системі охорони здоров'я мають передбачати збалансовану фармацевтичну політику.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

МЗС України вимагає від Росії дозволити українським лікарям провести медобстеження Гриба

Перехід на е-реєстр інсулінозалежних хворих дозволить набагато ефективніше використовувати виділені на інсулін кошти

Відсутність політичної волі перешкоджала прийняттю медреформи

Профільний комітет Ради схвалив законопроект про автономізацію клінік

Керівник МОЗ ультиматумом намагається прикрити провали своєї роботи, вважають у партії "Наш край"

БПП не визначився з кандидатом на посаду глави МОЗ - Гончаренко

Кандидатура міністра охорони здоров'я може бути погоджена у четвер, увесь інший склад нового уряду коаліція вже погодила - Сюмар

У комітеті ВР з охорони здоров'я назвали своїх трьох кандидатів на посаду глави МОЗ

У парламенті немає кандидатури на посаду міністра охорони здоров'я - Богомолець

Ініційовані Міністерством охорони здоров'я законопроекти з реформування охорони здоров'я зареєстровані у Верховній Раді

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА