Інтерфакс-Україна
13:43 08.12.2017

Венеціанська комісія рекомендує продовжити перехідний період до повноцінного застосування "мовної статті"

2 хв читати
Венеціанська комісія рекомендує продовжити перехідний період до повноцінного застосування "мовної статті"

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) рекомендує Україні продовжити перехідний період до повноцінного застосування статті про мову навчання в законі "Про освіту", повідомляють в українському Міністерстві освіти і науки з посиланням на висновки комісії від 8 грудня.

"Одна з важливих рекомендацій комісії - продовжити перехідний період для імплементації статті. Так, наразі закон "Про освіту" визначає, що повноцінно набути чинності мовна стаття має у 2020 році", - йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти України, оприлюдненому в п'ятницю вдень.

У міністерстві погоджуються, що з педагогічної точки зору продовження перехідного періоду є обґрунтованим, і повністю підтримують цю рекомендацію.

"Комісія також підкреслила, що Україна має максимально широко використати можливості пункту 4 статті 7, що МОН і планує зробити", - йдеться в повідомленні.

Цей пункт передбачає, що в навчальних закладах відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома або більше мовами - державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна сподівається на ухвалення на саміті лідерів G7 рішень щодо зниження стелі ціни на російську нафту

Трамп пригрозив Маску "дуже серйозними наслідками" за фінансування демократів - ЗМІ

Зеленський про введення санкцій проти РФ: Трамп повинен це зробити

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА