Інтерфакс-Україна
19:10 21.12.2017

Порошенко та Фріланд скоординували кроки щодо просування ініціативи про розміщення миротворців ООН на Донбасі

2 хв читати
Порошенко та Фріланд скоординували кроки щодо просування ініціативи про розміщення миротворців ООН на Донбасі

Президент України Петро Порошенко та міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд на зустрічі в Києві в четвер скоординували подальші кроки щодо просування ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на окупованій території Донбасу, зокрема на неконтрольованій ділянці українсько-російського держкордону.

"З метою сприяння мирному врегулюванню було скоординовано подальші кроки щодо просування ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. Фріланд також поінформувала про тісне координування підходів із США, зокрема під час зустрічі з держсекретарем Р.Тіллерсоном 19 грудня", - повідомила прес-служба глави Української держави за підсумками зустрічі.

Сторони також домовилися продовжувати вживати спільних зусиль для звільнення українських заручників на Донбасі та політичних в'язнів, яких незаконно утримують у Росії та окупованому Криму.

П.Порошенко подякував Канаді за підтримку в питанні проведення реформ і протидії російській агресії, яскравим свідченням чого стало нещодавнє рішення Оттави про включення України до списку країн, до яких дозволено постачання озброєння.

Співрозмовники обговорили небезпечний розвиток ситуації на Донбасі, спровокований порушенням режиму припинення вогню проросійськими бойовиками, включаючи випадки обстрілів цивільних об'єктів. Окрему увагу було приділено намірам Росії підірвати імплементацію Мінських домовленостей, зокрема шляхом виходу з СЦКК.

Крім того, глава Української держави відзначив важливу роль Оттави в просуванні кримської резолюції, ухваленої Генасамблеєю ООН. П.Порошенко також закликав Канаду долучитися до формування групи друзів з деокупації Криму.

Президент України привітав Канаду з майбутньою відповідальною місією - головуванням у Великій сімці, висловивши при цьому упевненість, що питання України буде серед пріоритетних на порядку денному цього важливого форуму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Лубінець називає тиском заклики до нього депутатів подати Кременя на перепризначення мовним омбудсманом

Верховний суд скасував рішення про заборону партії "Наш край"

МВФ зобов’язав Україну до кінця липня-2025 підготувати дорожню карту для усунення прогалин у структурі ІСІ

Навроцький обіцяє зустрітися із Зеленським – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА