14:20 06.09.2018

Рада ухвалила із поправками президента закон про збереження українських лісів

3 хв читати
Рада ухвалила із поправками президента закон про збереження українських лісів

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5495 "Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів" із поправками президента України, що встановлюють жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка і обмежують внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м на рік.

Законопроект із поправками президента, що виключають пункт про заборону експорту паливної деревини, підтримали 246 народних депутатів.

Водночас, на думку голови профільного комітету ВР Віктора Галасюка, парламент має повернутися до цього питання і знайти можливості збереження заборони експорту дров, під виглядом яких з України вивозиться ліс-кругляк.

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5495, згідно з яким, зокрема, обмежила внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м на рік і тимчасово заборонила експорт дров (відповідні правки були внесені до другого читання).

Крім цього, суттєво посилено адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та його подальший експорт поза митним контролем (контрабанду).

До Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, вноситься норма, згідно з якою незаконна вирубка і перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев тягнуть за собою накладення на громадян штрафу від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (неоподатковуваний мінімум - 17 грн), а на посадових осіб - від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у чинному на сьогодні законодавстві - від 5 до 10 і від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно).

У разі повторного правопорушення протягом року розмір штрафу становить для громадян від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів, для посадових осіб - від 300 до 600.

Крім цього, згідно зі змінами до Кримінального кодексу України, переміщення через митний кордон України поза митним контролем або приховування від митного контролю необробленого лісоматеріалу або пиломатеріалів цінних або рідкісних порід карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Ті ж дії, які вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням його службового становища карається позбавленням волі на строк від п'яти до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.

Якщо ці дії вчинені організованою групою осіб або в особливо великих розмірах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 12 років із позбавленням права займатися певною діяльністю протягом трьох років і з конфіскацією майна.

Наприкінці липня президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон і повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

"Президент України цілком підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Але не підтримує лобістські схеми, які потрапили в закон між першим і другим читанням, зокрема норми, що суперечать Угоді України і ЄС про зону вільної торгівлі", - прокоментували в прес-службі Адміністрації президента.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА