16:13 21.09.2018

Порошенко доручив поширити ноту про непродовження договору про дружбу з РФ як офіційний документ ООН

3 хв читати
Порошенко доручив поширити ноту про непродовження договору про дружбу з РФ як офіційний документ ООН

Президент України Петро Порошенко пропонує ноту про непродовження договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Російською Федерацією поширити як офіційний документ Генасамблеї та Ради безпеки ООН.

"У понеділок я відбуваю до Нью-Йорка на Генасамблею ООН. Позавчора комітет підтримав український проект резолюції щодо Криму, і я дав доручення, щоб повідомлення, ноту України про припинення договору було поширено як офіційний документ Генеральної асамблеї та Ради безпеки ООН для того, щоб ні в кого не залишалося сумнівів, що Україна остаточно пішла від радянської імперії, від Російської імперії, і наш фантастичний народ повертається в сім'ю народів Європейського Союзу", - сказав П.Порошенко під час церемонії вручення 10-мільйонного біометричного паспорта у п'ятницю в Києві.

Як повідомлялося, 6 вересня 2018 року РНБО України підтримала ініціативу президента П.Порошенка щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. На засіданні РНБО П.Порошенко заявив, що буде дано доручення МЗС України в найкоротші терміни направити ноту російській стороні про припинення дії договору. "За результатами засідання РНБО буде рішення і доручення Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни направити відповідну ноту російській стороні", – зазначив президент.

17 вересня президент України підписав указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. "Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".

Відповідно до рішення РНБО, МЗС має поінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

Згідно з рішенням РНБО Міністерство закордонних справ України, зокрема, має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію договору про дружбу з РФ відповідно до статті 40 цього договору та внести в установленому порядку на розгляд президенту України проект закону України про припинення дії договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і РФ.

Крім того, за рішенням РНБО МЗС має проінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило ноту російській стороні про непродовження договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Російською Федерацією, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Сьогодні ми передали відповідну ноту Росії", - повідомив він.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року терміном на десять років (із подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Відповідно до ст. 40 договору, його укладено терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Відлік першого десятирічного періоду розпочинався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 року) і завершувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання припинити дію договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилася на наступний десятирічний період.

Згідно з договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Китай справді може допомогти відновити справедливий мир для України - Зеленський

Ердоган заявив, що удари Ірану по Ізраїлю спровокував Нетаньягу

Частина республіканців готова проголосувати за відставку спікера Палати представників США за його позицію щодо допомоги Україні та Ізраїлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА