09:47 25.06.2019

Законопроект Зеленського про незаконне збагачення своєчасний і серйозно розглядається міжнародним співтовариством - голова Антикорупційної ініціативи ЄС

2 хв читати
Законопроект Зеленського про незаконне збагачення своєчасний і серйозно розглядається міжнародним співтовариством - голова Антикорупційної ініціативи ЄС

 Внесений президентом України Володимиром Зеленським до Верховної Ради законопроект (№10358) про незаконне збагачення є цікавою і своєчасною ініціативою, яку серйозно розглядає міжнародне співтовариство, заявляє керівник Антикорупційної ініціативи Євросоюзу в Україні Ека Ткешелашвілі.

"Потрібно зазначити, що ця ініціатива навіть ширша, ніж попередня, яка стосувалася тільки кримінальної частини за незаконне збагачення. У цій версії з'явився дуже цікавий елемент, як у цивільному праві. Тобто в разі, якщо факт незаконного збагачення буде доведено та обґрунтовано, активи, отримані незаконним шляхом, державними службовцями або представниками місцевого самоврядування, буде конфісковано", - сказала Ткешелашвілі в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Керівник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні зазначила, що шляхом ухвалення норм, що стосуються незаконного збагачення в кримінальному та цивільному праві, створюється фундамент для запобігання злочинам, через які такі кошти накопичуються, що дасть змогу у майбутньому запобігти таким правопорушенням.

"Цю ініціативу серйозно розглядає міжнародне співтовариство. Ми (Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні - ІФ) готові допомогти, готові бути втягнутими в цей процес, щоб бути частиною його розвитку", - наголосила Ткешелашвілі.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною ст. 368-2 КК про незаконне збагачення. Таке рішення викликало занепокоєння МВФ, посольств США та Великої Британії. П'ятий президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який мав відновити цю статтю в іншій редакції. У свою чергу народні депутати подали понад десять альтернативних ініціатив.

3 червня у Верховній Раді було зареєстровано проект закону про конфіскацію незаконних активів чиновників і покарання за придбання таких активів, повідомляється на офіційному сайті українського парламенту. Ініціатором відповідного законопроекту №10358 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про конфіскацію незаконних активів чиновників і покарання за отримання таких активів" виступив президент Зеленський.

Згідно з проектом закону, Зеленський пропонує ввести кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років за незаконне збагачення і внести зміни до процедури конфіскації необґрунтованих активів чиновників.


Повний текст інтерв'ю буде розміщено в новинній стрічці та у відкритому доступі на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА