18:13 05.05.2020

Коронавірус не виправдовує наступу на права людини, демократію та верховенство права - Боррель

2 хв читати
Коронавірус не виправдовує наступу на права людини, демократію та верховенство права - Боррель

Європейський Союз вважає неприпустимим використовувати пандемію коронавірусу як привід для наступу на права людини, демократію та верховенство права.

У заяві від імені ЄС у вівторок високий представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що обмежувальні заходи, які держава застосовує в надзвичайних обставинах, допустимі за умови, що вони необхідні, відповідні, тимчасові за своїм характером і недискримінаційні.

"Пандемія коронавірусу, - йдеться в заяві, - не має використовуватися як привід для обмеження демократичного і громадянського простору, верховенства права і міжнародних зобов'язань, для обмеження свободи вираження думок, свободи преси, доступу до інформації в інтернеті й поза ним".

Позиція ЄС полягає в тому, що не можна обмежувати діяльність правозахисників, журналістів, організацій громадянського суспільства, а цифрові технології, які допомагають стримати пандемію, можна застосовувати лише за повного дотримання прав людини, включаючи недоторканність приватного життя.

ЄС обіцяє вступатися за тих, хто перебуває в уразливому становищі, включаючи біженців, мігрантів, внутрішньо переміщених осіб.

"Заходи реагування (на пандемію) мають враховувати потреби тих, хто піддається найбільшому ризику маргіналізації, стигматизації, ксенофобії, расизму та інших форм дискримінації", - заявив Боррель, нагадавши про захист від усіх форм сексуального та гендерного насильства.

"Ми зобов'язуємося забезпечити, щоб наша відповідь (на пандемію) захищала гідність і права всіх людей без будь-якої дискримінації, і закликаємо всі уряди в усьому світі чинити так само", - наголошується в заяві ЄС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Криза в Білорусі може стати розломом на європейському континенті - Макрон на ГА ООН

Зеленський в розмові з Трюдо наголосив на зацікавленості України в лібералізації візового режиму з Канадою та поінформував його про ситуацію на Донбасі

Разумков вважає малоймовірним ухвалення нового закону "Про столицю" до місцевих виборів

Внесення змін до постанови про місцеві вибори ставить під сумнів їх легітимність - Разумков

МОЗ України обіцяє виплачувати підвищені зарплати медикам уже наприкінці вересня - нарада у президента

Якщо Зеленський не звільнить Фокіна після його заяв щодо Донбасу, отже, він поділяє таку риторику - нардеп Геращенко

Я розглядав би ідею Одеського швидкісного трамвая, а не метро - Філімонов

Єрмак зазначає, що в умовах гібридної агресії проти України необхідно збільшувати фінансування всіх органів, що займаються безпекою та обороною

"Євросолідарність" зареєструвала законопроект, що вносить правки до ухвалених ВР змін до Податкового кодексу

Шкарлет закликає директорів київських шкіл долучитися до наповнення контентом демо-версії онлайн-платформи для дистанційного навчання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА