14:46 03.10.2012

Результати соцдослідження на тему "Антирейтинги політичних партій: зворотний бік впізнаваності"

2 хв читати

Агентство соціальних комунікацій у період із 18 по 28 вересня 2012 року провело соціологічне дослідження на тему: "Антирейтинги політичних партій: зворотний бік впізнаваності".

Методом особистого інтерв'ю вдома було опитано 1400 респондентів. Під час дослідження використовувалася імовірнісна випадкова вибірка, рівнонаповнена за областями, яка відображає структуру населення в містах та селах України за статтю та віком. Гранична похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,0%.

Як зазначив керівник соціологічних проектів Агентства соціальних комунікацій Віталій Мороз, якби вибори відбулися найближчої неділі, до парламенту проходять п'ять партій. Відповіді на запитання "якби вибори до Верховної Ради відбулися наступної неділі, за яку з партій Ви проголосували б" розподілилися таким чином: 22,7% українців готові проголосувати за Партію регіонів, 15,2% готові підтримати об'єднану опозицію "Батьківщина" на чолі з Арсенієм Яценюком, 14,9% респондентів готові підтримати партію "УДАР" Віталія Кличка, 12,1% опитаних підтримують КПУ на чолі з Петром Симоненком, 6,5% українців готові проголосувати за партію "Україна - Вперед!" Наталії Королевської, 4,3% підтримають ВО "Свобода" Олега Тягнибока, 1,3% - "Нашу Україну" В.Ющенка, 0,9% - Радикальну партію Олега Ляшка. 5,8% респондентів готові підтримати іншу партію. 16,4% респондентів ще не визначилися зі своїм вибором.

Розглядаючи антирейтинги політичних партій, на запитання "за яку з партій ви не проголосуєте ніколи" відповіді розподілилися таким чином: 36,13% Партія регіонів, 34,67% ВО "Батьківщина", 17% КПУ, 15,67% "НС-НУ", 14,27% ВО "Свобода", 12,07% "УДАР", 9,87% "Україна - Вперед!", 9,47% інша партія, 15,93% тих, хто не визначився.

На думку політичного експерта Костянтина Малєєва: "Рівень упізнаваності - один із ключових показників у розрахунках результатів виборів. Проте в гонитві за впізнаваністю не слід забувати про іміджеву складову. Епатаж і радикалізм додають партії впізнаваності, але не голосів. Сьогодні прохідна п'ятірка партій має рівень упізнаваності близько 96-98%. Проте, як свідчать дані антирейтингів, найбільші з них мають системні проекти ПР та "Батьківщина", які сфокусували свої кампанії на взаємних звинуваченнях. А також ідеологічні проекти, "Свобода" та "Наша Україна", які не особливо піклуються про іміджеві наслідки вчинків своїх лідерів. "УДАР" також починає нарощувати свій антирейтинг ймовірно за рахунок радикалізму своїх мажоритарників, на відміну від рівної кампанії партії "Україна - Вперед!" Наталії Королевської".

Агентство соціальних комунікацій - незалежна громадська організація, створена на початку 2006 року. Основні напрями діяльності: соціально-політичні дослідження, політичний аналіз і прогнозування, політичне консультування, методологічний супровід передвиборчих кампаній, проведення науково-практичних та освітніх заходів.

Контакти: директор АСК - Сергій Белашко. +38 (050) 924-88-85, +38 (096) 040-88-82.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Виробники біометану закликають Раду невідкладно прийняти закон про відкриття його експорту

Частка позичальників мікрокредитів до зарплати після вторгнення РФ зросла з 42% до 67% - дослідження

Зовнішню політику української влади підтримують 70% громадян - соцопитування

Країни Балтії, Велика Британія, Німеччина, Канада та США лідирують у рейтингу позитивного ставлення до них українців, РФ очолює антирейтинг

В Україні 84% підтримують вступ до ЄС, 77% позитивно ставляться до НАТО - соцопитування

В Україні 79% підтримують проведення міжнародної мирної конференції, але лише 22% підтримали б участь у ній РФ - соцопитування

Українці покращили оцінку поточної економситуації та погіршили її прогноз - опитування Центру Разумкова

Психологічний стан українців покращився порівняно з початком повномасштабного вторгнення - опитування Центру Разумкова

Абсолютна більшість українців вірить у перемогу України у війні - опитування

Про нові підходи підготовки кадрів для бізнесу, навчальні кейси, і виклики в освіті під час воєнного стану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА