13:08 15.03.2017

За рік обсяги споживання газу на Хмельниччині зросли на 8%

Впродовж 2016 року ПАТ "Хмельницькгаз" протранспортувало майже 690 млн. м. куб газу, що на 8% або на 53,2 млн. м. куб більше, аніж у позаминулому році. Найбільше серед усіх категорій споживачів обсяги природного газу наростило населення, збільшивши його використання на 14%.

На зростання обсягів споживання газу в минулому році вплинула порівняно холодна зима, а також збільшення кількості субсидіантів. Якщо у 2015 році державною допомогою на газ користувалося 184 тис. подолян, то у 2016 році – вже 255 тис. Однак, після призначення субсидії, споживачі не поспішають економити природний газ. Адже кошти в рамках державної допомоги надаються на підставі встановлених соціальних норм та не залежать від фактичного використання енергоресурсу. При цьому, чинна система субсидій негативно позначається на діяльності ПАТ "Хмельницькгаз". Адже, незважаючи на нарощення обсягів газу серед населення, компанія не в змозі вкласти більше коштів в модернізацію газотранспортної мережі регіону. Оскільки 85% її виручки становлять субсидії – тобто, не реальні гроші, а бюджетні зобов’язання, що оформляються взаємозаліками.

Якщо ж розглядати інші категорії споживачів, то у 2016 році споживання газу в незначній мірі – на 6% зросло серед бюджетних та релігійних організацій та на 4,3% - підприємств теплоенергетики. Натомість єдина категорія споживачів, яка продовжує економно використовувати енергоресурс – промисловість. В минулому році вона скоротили своє споживання газу на 7%.

"В області за послуги із транспортування газу живими коштами сплачують лише промислові споживачі. При цьому, ця категорія вже не перший рік зберігає тенденцію до зменшення обсягів споживання газу. Через це також зменшується тарифна виручка нашої компанії. Адже оплата від населення, яке є найбільшим споживачем газу, в більшості покривається субсидіями. Тобто, паперовими протоколами, за які неможливо закупити ані техніку, ані матеріали", - говорить комерційний директор ПАТ "Хмельницькгаз" Віталій Рейда.

Уже за кілька тижнів в області розпочнеться міжопалювальний період. Це той час, коли ПАТ "Хмельницькгаз" зможе приступити до реалізації інвестиційної програми та розпочати виконання основних робіт з ремонту та модернізації газових мереж, споруд на них для забезпечення безперебійного постачання газу взимку. Однак, через брак обігових коштів, компанія не в змозі вчасно виконати низку робіт, тому змушена переносити їх на осінній або зимовий періоди, що створює незручності як споживачам, так і фахівцям підприємства.

Нагадаємо, що у 2015 році Хмельниччина зменшила споживання природного газу на 21%. Найбільше скорочення відбулося у побутових та промислових споживачів: відповідно на 18% та 33%.

ПАТ "Хмельницькгаз" здійснює розподіл природного газу на території Хмельницької області (крім м. Шепетівки та Шепетівського району) усім категоріям споживачів. Щорічні обсяги транспортування складають близько 700 млн.м.куб. природного газу. ПАТ "Хмельницькгаз" забезпечує природним газом майже 400 тис. домоволодінь Хмельниччини. Загальний рівень газифікації області складає більше 80%, протяжність газових мереж – 17 тис.км.Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області, що надає гарантовані робочі місця 2 тисячам працівників, стабільно входить до п’ятірки найбільших та сумлінних платників податків Хмельниччини. До бюджетів усіх рівнів ПАТ "Хмельницькгаз" у 2016 році сплатив понад 95 млн.грн.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чи забезпечить Міністерство освіти і науки школярів новими підручниками до 1 вересня?

За останні п’ять років "Івано-Франківськгаз" збільшив інвестиції в мережі у два рази

Національний податковий форум "Трансфертне ціноутворення. Прибуток. ПДВ"

Рада молодих учених при МОН організувала україно-польську конференцію в Верховній Раді "Освіта. Родина. Економіка"

"Зелена карта" від Оранти: впевненість в будь-якій ситуації

До УНЛ не мають відношення ні депутат Третьяков, ні інші політики – заява компанії

19 квітня в Києві обговорювали розвиток української інфраструктури на ІІІ Українському інфраструктурному форумі

Інвестиції ПАТ "Хмельницькгаз" в газорозподільні мережі склали біля 55 млн. грн.

Новий бізнес-напрям OSCHADBANK PREMIUM: зусилля виправдались!

За останні 10 років ПАТ "Миколаївгаз" вклало у модернізацію газорозподільних мереж 58 млн. гривень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА