16:17 20.03.2017

Клієнти ПАТ "Закарпатгаз" отримають інформацію про енергетичну цінність спожитого газу

2 хв читати

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ "Закарпатгаз" інформуватиме клієнтів про обсяг спожитого газу в енергетичних одиницях. Таким чином, споживачі Закарпатської області дізнаються скільки енергії виділяє блакитне паливо при спаленні певного об’єму та зможуть порівняти ефективність його використання поряд з іншими з іншими видами енергоносіїв.

15 березня 2017 року державний регулятор офіційно оприлюднив Постанову № 84 від 26.01.2017 року "Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо запровадження на ринку природного газу використання одиниць енергії". Документ зобов’язує операторів газорозподільних мереж інформувати споживачів про обсяг використаного газу не лише в м.куб, а також трьох енергетичних одиницях: кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж). Для цього ПАТ "Закарпатгаз" буде розміщувати дані про кількість енергії, яку виділяє природний газ при спаленні певного обсягу, в платіжних документах та особистих кабінетах споживачів.

В рамках переходу на нові правила компанія вже здійснила ряд підготовчих робіт. Зокрема, розмістила на офіційному сайті коефіцієнти приведення газу до стандартних умов, які застосовуються для перерахунку газу з м.куб в енергетичні одиниці. Окрім того, розробила та опублікувала маршрути транспортування газу з однаковими фізико-хімічними показниками (однакової якості) від газорозподільних станцій до газифікованих населених пунктів. За кожним із таких маршрутів ПАТ "Закарпатгаз" оприлюднюватиме інформацію про середньозважену теплоту згоряння за розрахунковий період.

"Проведені нещодавно публічні дослідження проб газу в області довели: склад енергоносія, що надходить у домівки закарпатців, відповідає державному стандарту, а його калорійність в середньому становить 34,23 МДж/м. куб. Однак, основний показник якості газу – його теплотворна здатність, може різнитися залежно від джерела надходження ресурсу – імпортного або власного видобутку. Отож, спалюючи однаковий об’єм газу, споживачі отримують від нього різну ефективність. Тому врахування енергетичної складової палива дає можливість об’єктивно здійснювати облік", - зазначив в. о. директора технічного ПАТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

Наразі дані про обсяг спожитого газу в трьох енергетичних одиницях матимуть для споживачів лише інформаційний характер, а оплата за послуги із газопостачання буде здійснюватися звичним способом – за кубометри. Однак, рішення держрегулятора відображати інформацію про кількість енергії, яку виділяє газ, стане першим кроком до переходу на розрахунок за газ, враховуючи якість ресурсу та його енергетичну цінність. Окрім того, на думку держрегулятора, застосування енергетичних одиниць дасть змогу споживачам порівняти ефективність від використання газу поряд з іншими видами палива.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк та Mastercard встановили мережу POS-терміналів для приймання безготівкових оплат на НСК "Олімпійський"

Фонд Янковського і Держкіно провели бізнес-ланч на 71 Каннському кінофестивалі

У Палограді для користувачів газу відкрили новий Центр обслуговування клієнтів

Аграрії проти "олійних правок", обмеження імпорту добрив та хаотичного ринку землі – підсумки Agri Invest Forum 2018

Фахівці ПАТ"Волиньгаз" зафіксували фактів крадіжок газу на понад мільйон гривень

З початку року ПАТ "Дніпрогаз" виявило близько 210 фактів несанкціонованого споживання газу

"Чернівцігаз" планує збільшити обсяг інвестицій в газові мережі Буковини

Соціалісти принесли труну під адміністрацію президента

Міжнародна виставка АвтоТехСервіс представить кращі рішення для ринку автосервісу і післяпродажного обслуговування автомобілів

Ощадбанк та Mastercard обладнали львівські трамваї технологією безконтактної оплати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА