09:30 21.04.2017

Споживачі ПАТ "Івано-Франківськгаз", окрім кубометрів, дізнаються про спожитий газ в енергетичних одиницях

2 хв читати

ПАТ "Івано-Франківськгаз" переходить на європейську модель розрахунку спожитого газу, яка передбачає інформування споживачів не лише про обсяг використаного палива в кубічних метрах, а й в трьох енергетичних одиницях: кіловат-годинах, гігакалоріях і мегаджоулях. Таким чином споживачі зможуть порівняти ефективність та вартість різних видів енергії – газу, електроенергії та тепла.

Такі нововведення передбачені постановою НКРЕКП від 26 січня 2017 року №84. Документ регламентує нові зобов'язання оператора газотранспортної системи (ГТС) та операторів газорозподільних систем (ГРС).

Так, на виконання рішення державного регулятора, ПАТ "Івано-Франківськгаз" вже підготував і розмістив на своєму офіційному сайті маршрути переміщення газу з однаковими фізико-хімічними показниками від газорозподільних станцій до газифікованих населених пунктів. Для Івано-Франківської області розроблено понад 20 таких маршрутів. За кожним із них для розрахункового періоду буде щомісяця обчислюватиметься середньозважене значення вищої теплоти згорання природного газу. Ці дані разом з обсягом спожитого газу в енергетичних одиницях, будуть відображені в платіжних документах та в особистих кабінетах споживачів.

"Лабораторні аналізи, які компанія щотижня оприлюднює на офіційному сайті, свідчать: калорійність газу на Івано-Франківщині впродовж року коливається від 7800 до 8600 ккал/м.куб. Тобто споживачі різних населених пунктів, використовуючи однаковий обсяг газу, отримували різну теплотворну здатність. Це пов’язано з тим, що природний газ надходить до споживачів із різних джерел", – пояснює технічний директор ПАТ "Івано-Франківвськгаз" Ігор Височанський.

Окрім того, використовуючи дані про середньозважену теплоту згорання газу, споживачі зможуть самостійно перерахувати його обсяг з кубометрів в одиниці енергії. Спершу об’єм спожитого газу, зафіксований лічильником, необхідно привести до стандартних умов. Для цього застосовують відповідні коефіцієнти, що опубліковані на сайті ПАТ "Івано-Франківськга". Визначивши коефіцієнт, залежно від розміщення лічильника та місяця, необхідно його перемножити на обсяг спожитого газу. Згодом, для розрахунку енергії, приведений газ до стандартних умов множиться на показник вищої теплоти згорання, який вимірюється в лабораторних умовах.

Наразі ж в Україні розпочався лише перший етап впровадження європейської практики, яка передбачає оплату не за обсяг газу, а фактично отримане тепло, враховувати якість палива. Для українських споживачів це стане можливо лише за умови зміни урядом діючої системи розрахунків за газ. До цього часу, інформація щодо використаної енергії в рахунках матиме лише інформативний характер.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко про досягнення "НІБУЛОНа": економіка зростає завдяки таким локомотивам, як Вадатурський

Ощадбанк забезпечить POS-терміналами Ukrainian Design Market від проекту “Всі. Свої” під час проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА 2018

Бригада ПАТ "Житомиргаз" виборола "золото" на всеукраїнських змаганнях фахівців діагностики газопроводів

Через виявлені порушення "Хмельницькгаз" припинив газопостачання майже 400 споживачам

Фестиваль Odessa Classics збере рекордну кількість світових зірок класичної музики

Конфедерації вільних профспілок України: Робота за інструкціями призвела до паралічу Укрзалізниці

Лише 10% підприємств Миколаївщини обладнали газові лічильники засобами дистанційної передачі даних

Перспективи розвитку енергії вітру та водню в Україні

До дистанційної передачі даних готові менше 2 відсотків підприємств Вінниччини

"Боржомі": смак активного літа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА