13:38 11.08.2017

Grain Ukraine 2017 у цифрах і фактах

8 хв читати

7 і 8 липня в Одесі відбулася ІІ міжнародна конференція Grain Ukraine. Девіз цього року звучав як «Будь серед кращих – будь тут!», і, справді, кращі представники українського та міжнародного аграрного товариства зібралися у правильний час у правильному місці для ефективного рішення найактуальнiших питань ринку. Ми зібрали головні моменти Grain Ukraine 2017.

1 відкритий лист президенту України

7 липня в рамках конференції відбулося незаплановане звернення до уряду від керівників найбільших портових операторів та агропромислових компаній на чолі з Шотою Хаджишвілі, чия компанія RISOIL S.A. напередодні, 6 липня, піддалася озброєнним обшукам. Звернення до президента, голови уряду, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ і голови СБУ з вимогою покласти кінець практиці рейдерських атак і силового тиску підтримав народний депутат Іван Мірошниченко, член комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. В рамках звертання всім присутнім гостям конференції було запропоновано підписати відкритий лист до президента та прем’єр-міністра.

1 презентація інвестиційного проекту: порт «Чорноморськ»

Міністерство інфраструктури України в особі міністра Володимира Володимировича Омеляна та його заступника, Надії Казначеєвої, а також Адміністрація морських портів України в особі керівника, Райвіса Вецкаганса, представили проект «Інвестиційні можливості: порт «Чорноморськ». В рамках презентації було озвучено бачення підходу до розвитку причалів № 7, 8, 9 порту «Чорноморськ». Райвіс Вецкаганс зазначив: «У планах розвитку будівництва терміналів зазначені більш ніж 35 проектів, 10 в стадії реалізації. Якщо прогнозувати, то через 5 років потужність наших портів може досягнути 100 млн тон». Крім того, міністр інфраструктури офіціально заявив: «У цьому році ми очікуємо DP World в порту «Южний» та Hutchison Ports в порту «Чорноморськ». Я сподіваюсь, ці компанії підтвердять свою готовність та прийдуть на ринок. Це найбільші світові портові оператори. Міністерство не шукає незрозумілих офшорів, називаючи їх крупними компаніями. Ми контактуємо та працюємо лише з лідерами галузі у всесвіті».

8 експертів, представники державної влади, представники бізнесу та незалежні аналітики про земельне питання

Найгарячішою темою конференції став круглий стіл «Земельна реформа: від емоцій до розуміння». За цим питанням аудиторія розділилася на прихильників швидкого прийняття закону про зняття мораторію на землю та на противників прискорення цього процесу». Модератор дискусії, підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, співзасновник проекту «Нова Країна», Валерій Пекар поділився висновками після дебатів: «Потрібно розмовляти, потрібно робити дебати. У різних форматах, у школах економіки та на телебаченні, у столиці та в обласних центрах. Без діалогу не буде жодного позитивного результату. Діалог є основою прийняття рішень, це – єдиний спосіб почути один одного та перейти від страхів, міфів та передсудів до якісної підготовки рішень. Чому такі дебати не почалися три роки тому? – питав представник ЄБРР в Україні, Шевка Аджунер, та не було відповіді».

4 основних блоки освітньої програми

Освітній блок конференції було присвячено 4 основним сесіям «Глобальні тренди в агросфері», «Ринки споживання», «Ринки збуту» й «Інвестиції та фінансування АПК», в межах яких кращі міжнародні спікери говорили про прогнози на поточний рік, технології та тенденції АПК.

Перша сесія «Глобальні тренди в агросфері» проходила під модераторством Олени Волошиної, керівника діяльності IFC в Україні. Старший економіст International Grains Council Даррен Купер розповідав про прогноз на 2017/18 рік стосовно світових ринків зерна та олійних культур. «Посівні площі під соєю ростуть у світі. Китай має намір переключитися на нарощування її виробництва. У КНР немає гострої необхідності в імпорті сої, а це – сигнал, що вони нарощують власне виробництво цієї культури. Імпортний попит також залежить від ряду факторів, зокрема, від врожаю рапсу в Європі. Якщо там буде поганий врожай, його будуть замінювати соєю», - помітив пан Купер. Тамас Бенко, голова відділу торгівлі кукурудзою в Європі та Африці в Cargill International SA, у своїй доповіді звернув увагу на ринок кукурудзи: «Раніше Африка імпортувала 200 тисяч тон української кукурудзи. Але виробництво цієї культури в африканських країнах збільшилось удвічі, тому імпорт з України зменшиться. Україна буде більш регіональним експортером. Це не означає, що вона буде меншим гравцем». Про питання, які слід прийняти до уваги, та тенденції, до яких слід придивитися, виходячи з досвіду попереднього торгового сезону, розповідала Іванна Дориченко, партнер в Integrites. Андрій Агапі, старший зерновий аналітик у S&P Global Platts, та Джеффрі Куіжперс, виконавчий директор CME Group, розбирали механізм ціноутворення на Чорному морі та новий виробничий ландшафт.

Модератором теми «Ринки споживання» виступив Микола Горбачов, президент Української Зернової Асоціації. У цій сесії Джеффрі Ксу, головний керуючий в Overseas China Investment Limited, надав огляд 4-х систематичних криз імпорту сої в Китаї з 1996 року. Про глобальні тенденції врожайності розповіла Карен Браун, глобальний оглядач з сільського господарства для Thomson Reuters: «На сьогоднішній день аграрії вирощують нові сорти сої, які є стійкими до погодних умов. До соєвих полів надходять великі інвестиції, та вони повертаються». Деміен План, генеральний директорат ЄС з сільського господарства та розвитку сільських районів, у своїй презентації відмітив: «Україна – постачальник №1 кукурудзи до Європи. Є великий потенціал постачань рапсу та сої з України в ЄС». Богдан Тимків, засновник порталу AgroChart.com, відзначив роль Чорноморського регіону в розподіленні світових торгових потоків зерну та олійних культур.

Сергій Вовк, директор Центру Транспортних Стратегій, виступив модератором сесії «Ринки збуту», в межах якої Езекиль Хайннал, директор Agrosud S.A., поділився досвідом південноамериканського ринку зерна, а Марсело Нері та Артур Нето, керуючий директор та керуючий партнер відповідно в компанії Alphamar Shipping Agency, надали огляд логістики зерна Бразилії. Даніель Доннер, старший віце-президент AGI, також торкнувся теми Бразилії на прикладі схожості України в розвитку зернової інфраструктури. Також, в рамках сесії виступила Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції.

В останньому блоці освітньої програми «Інвестиції та фінансування АПК» під керівництвом Юрія Вахеля, директора з розвитку бiзнеса в «Астарта-Київ», прозвучала презентація Девіда Хайтауера, президента The Hightower Report, на тему «Повернення коштів до сировинних товарів, рефляція, перспектива послаблення долару та вплив валюти на зерно». Далі виступив Олександр Артюшин, віце-президент і старший розробник продовольчого та сільськогосподарського бізнесу, Swiss Re Corporate Solutions, з доповіддю «Можливості рішення з управління ризиками в ланцюзі постачань агробізнесу». Олів’є Буйє, CEO Agritel International, розглянув наслідки росту виробництва зерна в Україні на ціноутворенні. Закрив блок Седрiк Германн, керуючий партнер в компанії EUROPE Insurance Brokers, розповівши про інноваційні страхові рішення, а саме, про хеджування вартості сільськогосподарської продукції страхуванням ціни та управління ризиком засухи за допомогою страхування індексу вологості ґрунту.

3 привода для ефективного нетворкінгу

Освітню частину програми Grain Ukraine 2017 у концерт-холі «Сади Перемоги» закрив вечірній коктейль Спеціального Спонсору конференції компанії AGI, після якого всі відправилися на GALA EVENT NIGHT від GSI, де гостей чекав фуршет від ресторану Fratelli, коктейль-бар від Fitz, виступ кавер-групи Monkey Juice, запальні танці під «Disko partizani» та інші балканські мотиви Shantel (Germany), а слідом під dj-сет Ravin (Buddha Bar, Paris).

8 липня гості конференції провели весь день у моря в пляжному комплексі PLAGENICK, захищаючись від сонця кепками з гордим написом GRAINHERO. Окрiм заявлених раніше ранкового коктейлю, виступу групи «Гроші вперед», волейбольного турніру та гри в Latifundia, гостей чекав дуже «одеський» фуршет з раками, креветками та мідіями, фрісбі, живий виступ чарівної Тетяни Амірової та dj-сет не менш чарівної Yana Kenziro, а також, розіграш ложі в клубі Ibiza на концерт групи Мумій Троль.

2 кращих агродня цього літа та понад 450 учасників

Андрій Ставніцер, СЕО «ТІС», голова оргкомітету Grain Ukraine:

«Головне – люди, які бажають рухати цю країну вперед. У нас багато союзників. Китай, Аргентина, США, Великобританія, Бразилія, Японія, Німеччина, Франція – люди зібралися з усього світу. Було дуже багато знайомств. Нова кров, нові контакти, новий досвід – саме те, що зараз так потрібно Україні, та у дуже великій кількості. Відчувається справжній інтерес! Безвіз і стокгольмський арбітраж проти Газпрому роблять свою справу. Дякуємо всім тим, хто не поїхав з Прем’єром до Лондону – недарма я обіцяв вам, що буде здорово».

Володимир Омелян, міністр інфраструктури України:

«Я щиро поздоровляю всіх учасників Grain Ukraine. Це справді один iз ключових заходів України. України, яка традиційно є постачальником зерна, продовольства для всього світу. Це захід, який планує поєднати бізнес, владу, експертів і громадян, щоб ми чітко розуміли, куди ми йдемо, що ми робимо та що є кінцевою метою».

Надія Казначеєва, заступник міністра інфраструктури України:

«Сьогодні в Одесі: Grain Ukraine, агротрейдери та виробники, логісти. Цікаві дискусії на сцені та не менш цікаві за кавою. Інфраструктура та аграрії – в одній упряжці. Виклики та задачі загальні, а тому й просуватися з реформами нам також разом».

Володимир Наумов, голова ради ЦРТІ, віце-президент Союзу кооператорів і підприємців України:

«Для мене GRAIN UKRAINE – це цікавий та насичений інформацією захід. Як у минулому році, так і в цьому, організація була на високому рівні. Рідко коли є можливість в одному місці поспілкуватися одночасно з представниками міністерств і бізнесу. Велика кількість учасників дає можливість дізнатися про ефективні моделі розвитку логістики, нові напрями в експорті та проблематиці, пов’язаної з ними. Разом з розвитком експорту з’являється й додатковий інтерес до нашої держави. Це радує. Сподіваюсь, разом з розвитком експорту зернових, сировини, ми будемо розвивати експорт продукту з додатковою вартістю».

Підводячи підсумки конференції, слід зазначити бажання організаторів ставати ще краще, та висловити подяку всім, хто брав участь в Grain Ukraine 2017!

До зустрічі на Grain Ukraine 2018!

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА