10:37 07.09.2017

У Кривому Розі встановлено 1130 загальнобудинкових лічильників газу

2 хв читати

Повне оснащення житлових приміщень лічильниками газу передбачено чинним законодавством України. ПАТ "Криворіжгаз" продовжує встановлювати загальнобудинкові лічильники газу для мешканців багатоповерхівок, які використовують газ для приготування їжі. Станом на 1 вересня 2017 року у місті встановлено 1130 будинкових приладів обліку, тим самим забезпечивши облік газу майже для 63 тисяч споживачів.

Заходи по установці будинкових лічильників газу затверджені Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг в інвестиційній програмі ПАТ "Криворіжгаз". На їх виконання Національна комісія виділила майже 30 млн. грн. (без ПДВ), на які компанія зможе встановити 2 448 тис. будинкових лічильників, охопивши при цьому більше 96 тис. споживачів.

Фінансування робіт по установці будинкових лічильників здійснюється за кошти газорозподільних підприємств, передбачені в тарифі на розподіл газу. Відповідно до Кодексу ГРС у разі відмови споживачів від встановлення будинкового вузла обліку розрахунки за спожитий газ будуть проводитися по граничним нормам споживання, які в середньому в 2,5 рази більше нині діючих:

при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 9,8 куб. м (замість 4,4 куб. м);

при наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання - 18,3 куб. м (замість 7,1 куб. м);

при наявності газової плити та проточного газового водонагрівача - 23,6 куб. м (замість 14 куб. м).

"У поточному році ми отримали 11 відмов від установки таких приладів обліку, в зв'язку з чим, близько 600 квартир були переведені на граничні норми споживання. Отримавши відповідні рахунки на оплату послуг з газопостачання, багато хто з них звернувся в компанію з проханням все ж встановити будинковий лічильник газу", - говорить директор технічний ПАТ "Криворіжгаз" Анатолій Пономаренко.

Споживачам, які спочатку відмовилися від установки будинкового лічильника газу, а потім змінили свою думку, і все ж хочуть встановити такий лічильник, необхідно звертатися із заявою в Центри обслуговування клієнтів ПАТ "Криворіжгаз".

Слід нагадати, що відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" з 01.01.2018 р. споживання газу буде можливо тільки за умови його приладового обліку. При цьому факт установки загальнобудинкового лічильника не позбавляє споживача права згодом встановити індивідуальний прилад обліку газу за власні кошти.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА