12:19 13.09.2017

За шість місяців 2017 року ПАТ "Миколаївгаз" протранспортувало споживачам 293,5 млн. куб. м газу

3 хв читати

За перше півріччя 2017 року ПАТ "Миколаївгаз" протранспортувало споживачам області 293,5 млн. куб. м газу, що на 4% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Збільшення обсягів споживання газу відбулося за рахунок промисловості та теплопостачальних підприємств.

Так, за 6 місяців цього року промисловість спожила 26,7 млн. куб. м газу, а це на 9% більше, аніж у минулому році. Теплопостачальні підприємства збільшили споживання блакитного палива на 10% - до 68,9 млн. куб. м. Категорія населення показала приріст лише у 1,5%, споживши 184,7 млн. куб. м газу. А от бюджетні організації залишились майже на тому ж рівні, що й в 2016 році з позначкою 13 млн. куб. м.

Якщо аналізувати ситуацію загалом, то незначне зростання обсягів протранспортованого газу не вплинуло на покращення фінансового стану ПАТ "Миколаївгаз". Адже найбільша категорія споживачів – населення продовжує нарощувати борги. Окрім того, значна частина коштів за послуги з розподілу побутовими споживачами оплачується не живими грошима, а лише пільгами і субсидіями.

"Зростання обсягів споживання газу ніяк не відображається на оптимізації тарифу на розподіл газу, за рахунок якого виконує свою роботу газорозподільна компанія. Інфляційні процеси впливають на постійне збільшення цін на ресурси і матеріали, які необхідні підприємству для діяльності. Окрім того, ситуацію із фінансуванням робіт також ускладнює сезонність надходження коштів протягом всього року. Адже взимку споживання газу зростає, а влітку – стає меншим", - розповідає голова правління ПАТ "Миколаївгаз" Павло Попов.

Так, щороку в міжопалювальний період надходження від тарифної виручки скорочуються у понад 10 разів. В той час, як для забезпечення стабільної доставки газу споживачам, ПАТ "Миколаївгаз" потрібно безперервно впродовж року підтримувати роботу газорозподільної системи. Зокрема, фінансувати роботи з ремонту, реконструкції та модернізації газових мереж, забезпечувати функціонування аварійної газової служби "104", обслуговувати споживачів, вчасно виплачувати заробітну платню працівникам, здійснювати податкові відрахування та багато іншого.

На сьогодні ПАТ "Миколаївгаз" веде активні роботи з підготовки газорозподільної системи до початку нового опалювального сезону – заміну обладнання на шафових газорегуляторних пунктах, поточні ремонти газових мереж та об’єктів на них тощо. Але за таких складних умов підприємству ледве вистачає ресурсів для фінансування робіт з технічного обслуговування, щоб стан газотранспортної системи задовольняв умови безпеки та надійності.

ПАТ "Миколаївгаз" - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з транспортування природного газу. Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг транспортування природного газу складає близько 500 млн. куб. м газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. ПАТ "Миколаївгаз" забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 347 тис. сімей Миколаївської області, а також 6,3 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких - аграрне підприємство "Нібулон", молочна компанія "Лакталіс", Вознесенський шкіряний завод "Возко", Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

ПАТ "Миколаївгаз" входить в десятку кращих платників податків області. Щорічно підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів біля 80 млн. грн.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА