09:39 14.09.2017

Бригада "Чернігівгазу" - бронзовий призер перших Всеукраїнських змагань аварійних газових служб

3 хв читати

Напередодні професійного свята – Дня газовика, на полігоні м. Марганець, що на Дніпропетровщині, відбувся фінал Всеукраїнських змагань аварійних служб групи компаній РГК. Впродовж дня фахівці служб "104" з "Чернігівгазу", "Львівгазу" та "Дніпропетровськазу" змагалися в професійній майстерності. В результаті - чернігівська бригада посіла третє призове місце, отримавши 353,5 бали з 461 максимально можливих.

За аналогією з півфіналом змагання складалися з низки етапів випробувань, в ході яких перевірялися володіння практичними навичками та злагодженість дій команди при локалізації витоків газу, знання теорії, основ першої медичної допомоги та охорони праці, вміння користуватися спецзасобами, приладами, тощо. Окрім того, комісія ретельно оглядала рівень матеріального оснащення, наявність документації та технічних стан спецавтомобілів.

"Для всіх учасників було забезпечено рівні умови. В практичній частині конкурсу, де головне правильно і оперативно локалізувати аварійну ситуацію, завдання також однакові. До того ж на полігоні все відбувається як в реальному житті, зі справжніми витоками газу. Тому такі змагання дають нашим фахівцям нагоду черговий раз перевірити свою фаховість і замислитися, наскільки ж безпека споживачів залежить від їх майстерності та підготовки", - зазначив головний інженер "Чернігівгазу" Євгеній Денисенко.

Найвищі бали команда "Чернігівгазу" показала в оснащенні автотранспорту - 70 із 75 максимальних та технічного стану автівки - 47,5 балів з 50-ти. Також достойним був результат в застосуванні рятувальних засобів та укомплектованості техдокументацією - 44 балів з 50. Екзамен з теорії аварійники склали на 60 балів з 85 можливих.

В практичній частині чернігівці успішно впоралися з витоком газу на різьбовому з`єднанні надземного газогону, але окремі неточності в ході локалізації аварії на підземці не дали команді можливості піднятися на сходинку вище. Втім, за словами учасників, вони звиклі до труднощів і навантажень, тому перевірка навичок роботи в нестандартних умовах пішла лише на користь.

"Виступати було доволі складно. Перш за все - незнайомий полігон, атмосфера змагань, хвилювання. Комісія стежить за кожним кроком і зауважує будь-які неточності. Але це ж наша щоденна робота і такі умови лише загартовують і змушують працювати над собою. Ми повинні бути готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій, коли секунди вирішують усе. І витік потрібно швидко виявити, і усунути будь-де - під землею, в колодязях або підвалах житлового будинку",- зауважив майстер аварійної служби ПАТ "Чернігівгаз" Олександр Семенець.

Перемогу у фіналі конкурсу завоювали господарі полігону - бригада "Дніпропетровськгазу" з результатом 437 балів, другу сходинку – з 401 балом - посіла команда "Львівгазу". Аварійники впевнені, що такі змагання вкрай необхідні і повинні стати традиційними, адже дозволяють випробувати сили на дещо іншому обладнанні та перейняти нові методи роботи. Так, на полігоні в Марганці чернігівці вперше опробували гасіння пожежі в приямку сумішшю шамотної глини. На відміну від вогнегасника, така суміш є більш ефективною і може не лише миттєво загасити полум`я, а й тимчасово призупинити витік газу. Враховуючи переваги нового спецзасобу, "Чернігівгаз" вирішив його взяти на озброєння аварійних служб свого регіону.

Аварійно-диспетчерська служба – підрозділ екстреного цілодобового реагування на надзвичайні ситуації, пов`язані з витоками газу на системі газопостачання. АДС ПАТ "Чернігівгаз" є в кожному районі Чернігівської області,загалом – 26. Бригада служби "104" складається з трьох фахівців – майстра, слюсаря і слюсаря-водія. Всі автомобілі аварійної газової служби укомплектовані радіозв`язком, системою GPS-навігації, проблисковими маячками, інструментами та іншими необхідними техзасобами. Для пошуку витоків застосовуються сучасні високочутливі прилади Variotec, JL-268, Дозор, Варта 5-03М.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА