16:48 28.12.2017

Споживання газу в Запорізькій області збільшилось на 5%

2 хв читати

Позитивна динаміка споживання відбувається за рахунок збільшення попиту серед промислових підприємств. Решта всіх категорій споживачів скоротили використання газу.

За 11 місяців поточного року "Запоріжгаз" доставив споживачам більше 915 млн. куб. м. газу. Це на 5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зростання споживання газу сталося за рахунок збільшення попиту в промисловості. Підприємства Запорізької області збільшили використання газу на 9% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Їм було доставлено 354 млн. куб. м. газу.

Решта категорій споживачів знизили використання газу. Теплопостачальні підприємства зменшили споживання блакитного палива приблизно на 3% - до 270 млн. куб. м. Населення також знизило показники в 1,5%, використавши  284 млн. куб. м газу. У той час як бюджетні організації залишилися майже на тому ж рівні, що і в 2016 році з відміткою в 8 млн. куб. м.

Зростання обсягів споживання газу не вплинуло на поліпшення фінансового стану "Запоріжгазу". Складність ситуації в компанії також посилюється боргами серед найбільшої категорії споживачів - населення. На сьогоднішній день люди збільшили борги за газ до 500 млн. грн. з тому числі і за послуги розподілу блакитного палива. А більшу частину тарифної виручки компанія отримує саме в опалювальний період. У той час як навесні - влітку споживання знижується.

"У теплу пору року надходження від тарифної виручки скорочуються більш ніж в 10 разів. Хоча фінансове забезпечення аварійної служби, виплата заробітної плати та податків повинна здійснюватися стабільно протягом всього року ", - говорить головний інженер Віталій Нестеренко.

Це створює перекоси в тарифних надходженнях компанії за послуги з розподілу газу. У зв'язку з цим, влітку в "Запоріжгазі" виникає дефіцит коштів для виконання ремонтних робіт і підготовки газорозподільної системи регіону до наступного опалювального сезону.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА