10:54 12.01.2018

Бюджетні установи та ТКЕ в лідерах по скороченню споживання газу на Івано-Франківщині

На Івано-Франківщині другий рік поспіль бюджетні установи та теплопостачальні компанії, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, продовжують скорочувати об’єми споживання газу. Натомість промисловість, релігійні організації та населення збільшили використання газу.

В 2017 році "Івано-Франківськгаз" протранспортував 674 млн куб. м, що на 0,4% менше, ніж за рік до цього. Зменшення обсягів розподілу газу відбулося за рахунок теплопостачальних компаній, які у 2017 році спожили 58,3 млн. куб. газу, що на 5% менше, ніж у 2016 році. Падіння споживання блакитного палива спостерігається і серед бюджетних установ – на 2%.

Натомість протягом минулого року для релігійних організацій, які сплачуть за газ за регульованою ціною – 3,9 грн за куб.м., збільшено обсяги транспортування блакитного палива на 12% , для промисловості - на 0,5%. На населення ж припадає  незначне зростання використання газу.

"Така статистика свідчить, що в економії енергоресурсу і надалі зацікавлені тільки організації, що фінансуються з держбюджету. В свою чергу, населення вже 2 роки поспіль, з часу скасування соціальної норми на опалювальний сезон за пільговою ціною – 3,6 грн. за куб. газу, не зацікавлене в економії. Якщо у 2015 році побутові споживачі споживали – 416 млн. куб. м газу, то у 2016 та 2017 рр. – 481,9 млн. куб.м. та 482 млн. куб.м. відповідно. Більше того, багато споживачів спеціально нарощують витрати енергоресурсу, щоб їм в подальшому не зменшили розмір державної допомоги", - зазначив комерційний директор "Івано-Франківськгаз" Віктор Кедик.

За даними газової компанії, у середньому один субсидіант використовує на 40% більше природного газу, ніж споживач, який платить за газ грошима. До прикладу, сім'я з 4 осіб, що не оформила субсидії і проживає в квартирі площею 110 кв. м з автономним опаленням газом, протягом року в середньому використовує 1051 куб. м. Натомість сім'я з такою ж кількістю членів сім'ї і площею приміщення, маючи державну допомогу, використовувала 1773 куб. м газу.

Таким чином, діюча система нарахування державної допомоги органами соцзахисту сприяє збільшенню використання енергоресурсу та призводить до дефіциту обігових коштів у газорозподільних компаній. Адже населення споживає 70% від усього протрансортованого газу, з них  більша половина є субсидентами. При цьому частка пільг і субсидій становить 68% від надходжень компанії, яку не можливо спрямувати на модернізацію газотранспортної мережі регіону, встановлення та повірку лічильників чи покращення якості обслуговування споживачів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА