15:21 16.02.2018

У 2017 році "Запоріжгаз" виявив понад тисячу випадків крадіжок газу

2 хв читати

У минулому році через втручання в роботу лічильників і несанкціонованого підключення до системи газопостачання жителі Запорізької області завдали державі збитків на загальну суму майже 10 млн. грн. Всього було виявлено 1187 випадків краж газу. Це на 30% більше, ніж в 2016 році.

У 2017 році фахівці "Запоріжгазу" виявили понад тисячу випадків крадіжок газу споживачами. Найчастіше, мова йде про втручання в роботу лічильника, для зменшення його показань і несанкціонованих врізках в газопроводи. Для виявлення крадіжок газу фахівці ПАТ "Запоріжгаз" використовують сучасне обладнання, а також проводять аналіз споживання газу домогосподарствами.

"У випадках виявлення крадіжок газу законодавство передбачає відшкодування споживачем завданих збитків. Залежно від розміру крадіжок, в кожному з виявлених випадків, сума компенсації може становити від 5 тис. до 120 тис. грн.", - говорить директор з безпеки ПАТ "Запоріжгаз" Віамін Мінгазов.

Найбільший штраф склав 407 тис. гривень. За фактами розкрадань газу фахівці компанії складають акти про порушення, проводять відключення споживачів від газопостачання і стягують завдані державі збитки. Розмір компенсації розраховується відповідно до методики, передбаченої Кодексом газорозподільних систем і залежить від конкретного випадку, або це врізка в газопровід, або втручання в роботу лічильника.

Крім донарахувань за завдані збитки, споживачу також необхідно оплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а в разі пошкодження лічильника - його вартість разом з установкою.

Крадіжки газу не тільки завдають матеріальної шкоди державі, а й створюють загрозу здоров'ю і життю оточуючих. Тому що самовільне втручання в газопроводи часто стає причиною витоку газу і може стати причиною вибуху.

ПАТ "Запоріжгаз" просить споживачів повідомляти про підозри або факти незаконних підключень по тел. (061) 239 94 15. Конфіденційність гарантується.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА