18:58 15.05.2018

Коноплі лікують: у Києві пройде "конопляний" Марш Свободи

3 хв читати

19 травня у Києві відбудеться чергова акція у рамках щорічного конопляного Маршу Свободи за реформи державної політики щодо наркотиків, акція розпочнеться мітингом під Кабінетом міністрів України. Про це повідомили організатори акції під час прес-конференції в ІА "Інтерфакс-Україна”. Також було озвучено відкрите звернення коаліції громадських організацій "Наше право” до громадянського суспільства із закликом об’єднати зусилля в інтересах українців, які страждають від болю та потребують ефективного лікування. У зверненні від уряду вимагають врегулювати законом обмежений контрольований доступ українських пацієнтів до лікування канабісом та препаратами на його основі. Також йдеться про необхідність почати наукові дослідження компонентів канабісу.

"Нам болить. Через пережитки тоталітарного минулого і бюрократичні перепони мільйони українців фактично позбавлено конституційного права на життя, здоров’я та медичну допомогу”, говориться у відкритому зверненні.

За словами Дмитра Шерембея, голови координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ (Люди, що живуть з ВІЛ), відкрите звернення є меморандумом українських медичних пацієнтів, лікарів, фармацевтів, вчених та громадянських активістів та є відкритим до приєднання для всіх небайдужих до проблеми.

"Ми проти безглуздих заборон. Я представляю пацієнтів, які знають, що таке смертельно небезпечні захворювання. Якщо весь світ шукає шляхи, як полегшити біль, то ми підтримуємо такий шлях. Не дай бог нікому відчувати біль, від якого немає ліків!”, - заявив Дмитро Шерембей.

Як зазначається у відкритому зверненні, реалізація конституційного права громадян на лікування медичним канабісом є для України цивілізаційним вибором. Автори меморандуму занепокоєні, що сьогодні "популізм і печерні стереотипи превалюють над науковими дослідженнями і здоровим глуздом”. Саме тому медичні пацієнтам, науковим працівникам, лікарям, фармацевтам, журналістам та громадським діячам час об’єднуватись.

"Коноплі лікують. Потрібно врегулювати законодавство, яке заперечує наукову істину. Ми об’єднуємось, щоб полегшити страждання пацієнтів і захистити наше право на гідне, сучасне та ефективне лікування”, йдеться в заяві.

Відкрите звернення також підписали лідерка ГО "Афіна. Жінки проти раку” Ніна Резніченко, лідерка ГО "Українська асоціація медичного канабісу” Олеся Савельєва, провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця, кандидат біологічних наук Дмитро Ісаєв, керівник ГО "Єдиний Досвід” адвокат Генадій Шабас та прес-аташе Маршу Свободи журналіст Тарас Ратушний.

"Уряд має вивчити потреби українських пацієнтів у якісних медичних препаратах на основі канабісу та врегулювати доступ до них всіх, хто потребує ефективного лікування”, - заявив Тарас Ратушний. "А також вирішити нарешті багаторічну проблему українських науковців і розпочати нарешті наукові дослідження канабіноїдів, як анальгетиків та інших лікарських засобів, як цього вимагає Стратегія державної політики щодо наркотиків”.

Повідомлення про мітинг за реалізацію Стратегії державної політики щодо наркотиків подано в Київську міську державну адміністрації від об'єднання громадянських ініціатив "Об'єктивна реальність". Минулого року конопляний Марш Свободи відбувся в Києві 28 жовтня, учасники пройшли ходою від будинку уряду до Міністерства охорони здоров’я. За повідомленнями поліції в мирній акції брало участь більше 600 громадян.

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1315703135242662/

Контакт для ЗМІ: +38(095)805-07-70.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк і VIDI відкрили перший в Україні Центр автокредитування

Банки увійшли в період показового зростання

Результати соціологічного дослідження. За тиждень до голосування – трійка лідерів В.Зеленський, П.Порошенко і А.Гриценко

Тариф ПАТ "Рівнегаз" на розподіл газу є планово збитковим

Тариф ПАТ "Миколаївгаз" на розподіл газу є планово збитковим

Близько 160 тис. клієнтів ТОВ "Харківгаз Збут" отримають монетизовану субсидію та мають самостійно оплатити за спожитий газ

Підсумки міжнародної конференції присвяченої садівництву та переробці

156 тис. клієнтів «Сумигаз Збут» отримають монетизовану субсидію та мають самостійно оплатити за спожитий газ

У Києві з’явився шоурум "ремонту квартир"

Близько 147 тис. клієнтів "Чернігівгаз Збуту" отримають монетизовану субсидію та мають самостійно оплатити за спожитий газ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА