11:22 11.07.2018

ПАТ "Вінницягаз" бракує близько 23 млн. грн. для забезпечення роботи аварійно-диспетчерської служби

2 хв читати

Аварійно-диспетчерська служба ПАТ "Вінницягаз" є одним із ключових структурних підрозділів підприємства. Але цього року недофінансування роботи цієї служби складе близько 19 млн. грн.

Аварійно-диспетчерська служба (АДС) ПАТ "Вінницягаз" за перших 6 місяців поточного року виїжджала за викликами споживачів природного газу Вінниччини майже 8 тисяч разів. Це в середньому 45 аварійних заявок на добу. З них біля 85 % пов’язані з витоками газу. Решта - з механічними пошкодженнями та несправністю газових приладів і обладнання.

Щорічно для забезпечення роботи 23-х відділень АДС ПАТ "Вінницягаз" потребує щонайменше 50 млн.грн. Так за 6 місяців 2018 року фактичні операційні витрати на фінансування експлуатаційних служб склали 23,2 млн., а надходження від тарифу тільки 13,7 млн. грн. Тому коштів, закладених на дані цілі в діючому тарифі, критично не вистачає.

Лише витрати на паливо-мастильні матеріали для потреб аварійно-диспетчерської служби на рік складають близько 5 млн. грн. Це 44% від загальної річної суми витрат на ПММ по підприємству. Аварійно-диспетчерську службу необхідно також вчасно забезпечувати спеціальним обладнанням, усіма необхідними матеріалами та спецодягом.

 "В роботі АДС, яка постійно пов’язана з небезпекою та ризиком, важливими є професіоналізм та досвід персоналу. На сьогодні, нажаль, через низький рівень заробітної плати, нам все важче втримати спеціалістів. Ця важлива складова та інші витрати підприємства неодмінно мають бути враховані при затвердженні регулятором тарифу на розподіл природного газу", - говорить голова правління ПАТ "Вінницягаз" Олександр Кривак.

Згідно даних Державної служби статистики України середня місячна заробітна плата працівника, зайнятого у промисловості України, в травні 2018 р. склала 9 387 грн., тоді як на підприємстві - всього лише 6 640 грн. Звичайно це є негативним фактором, який сприяє високому показнику плинності кадрів та відтоку спеціалістів у даній сфері.

У 2017-2018 рр. ПАТ "Вінницягаз" неодноразово надавало до НКРЕКП розрахунки економічно обґрунтованих тарифів, з урахуванням фактичних витрат компанії на надання послуг розподілу газу, проте вони так і не були затверджені регулятором. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ "Вінницягаз" є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінничини становить 54 %. Природний газ отримують 448 451 сім’я і майже 6074 підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять 870 007, 892 тис. кубометрів природного газу на рік. ПАТ "Вінницягаз" входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2017 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА