12:32 10.08.2018

За перше півріччя 2018 року ПАТ "Харківгаз" отримав збиток у понад 77 млн. гривень

2 хв читати

Чисті збитки ПАТ "Харківгаз" за послуги з розподілу природного газу в І півріччі 2018 року перевищили 77 млн. грн. Збитковість компанії спричинена тим, що тариф на розподіл газу не відповідає обґрунтованим потребам. Окрім того, впродовж кількох років, під час розрахунку тарифу не враховуються інфляційних процеси. Минулий рік для компанії також завершився зі збитком за послуги з розподілу в понад 219 млн. грн.

 

Діяльність з доставки (розподілу) газу споживачам Харківської області надалі залишається збитковою. На відміну від ціни на газ, що отримує Нафтогаз, тариф на доставку газу ПАТ "Харківгаз" не переглядався протягом останніх років. Наразі, найбільшою проблемою тарифу є різниця у вартості газу для виробничо-технологічних потреб. Цей газ ПАТ "Харківгаз", разом з іншими промисловими споживачами, купує за ринковими цінами, а витрати на його придбання становлять 57% від тарифної виручки компанії. 

арифом, встановленим регулятором - НКРЕКП передбачено, що компанія закуповуватиме газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 5 880,90 грн. за тис. куб. м. Фактична вартість послуги балансування в І півріччі цього року становила 10 835 грн. за тис. куб. м. Це призвело до того, що фактична вартість природного газу на 84% вища, ніж закладено НКРЕКП в тариф", - зазначила директор фінансовий ПАТ "Харківгаз" Олена Максименко.

Продовжують зростати інші статті витрат, пов’язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість пального, необхідного в першу чергу для роботи автомобілів аварійних служб, за останні два роки зросла більш ніж на 20%. Автопарк компанії на 43% замортизований, а отже потребує значних вкладень на ремонти та придбання запчастин.

Через необгрунтований тариф на розподіл газу, за останні три роки ПАТ "Харківгаз" отримав 401 млн. грн. збитків.  Понад 77 млн. грн. збитків отримано і у І півріччі цього року.

Впродовж 2017-2018 років ПАТ "Харківгаз" чотири рази проходило процедуру подання тарифів, однак тариф так і не був переглянутий регулятором. Враховуючи надскладну ситуацію, пов’язану з необгрунтованим тарифом на послуги розподілу, ПАТ "Харківгаз" закликає НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

 

 

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Оператори ГРМ єдині на ринку газу України завершили анбандлінг

ПАТ "Фармак" - єдина фармкомпанія, яка увійшла до ТОП 100 платників податків

ПАТ "Миколаївгаз": Для покращення роботи аварійної газової служби, її фінансування необхідно збільшити щонайменше вдвічі

Споживачі газу зможуть самостійно обирати сервісну компанію для обслуговування газових приладів - ПАТ «Дніпрогаз»

В розвиток віддалених районів Київщини вкладуть 4 млрд. грн. - Енергоатом

Три теплопостачальні компанії досі без номінацій на газ - ПАТ "Житомиргаз"

ПАТ "Фармак" сприяє розвитку української науки та медицини

РГК увійшла в Європейську Технічну Асоціацію газової індустрії - MARCOGAZ

Газові мережі Львівщини до опалювального сезону готові

Результати візиту української делегації до Європарламенту Україна та ЄС: які можливості отримують сторони?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА