14:51 12.10.2018

Обсяги споживання газу на Криворіжжі за 9 місяців 2018 року зменшилися на 4,8%

2 хв читати

   Загальний обсяг споживання газу на Криворіжжі за 9 місяців 2018 року склав 736,9 млн. куб. м, що на 4,8% менше, ніж в 2017 році. В результаті компанія недоотримала близько 13,1 мільйонів гривень запланованої тарифної виручки, яка є єдиним джерелом фінансування робіт з обслуговування і модернізації газових мереж.

   Споживання блакитного палива скоротилося серед більшості категорій споживачів: бюджетна сфера використала менше газу - на 0,1 млн. куб. м (8,3%), промисловість - на 29,4 млн. куб. м (5,4%), а населення - на 16 млн. куб. м (16%). Таке падіння обсягів розподілу газу безпосередньо позначилася на фінансовому стані ПАТ "Криворіжгаз" та здатності компанії реалізувати інвестиційну програму.

   "За останні 5 років обсяг споживання природного газу на Криворіжжі скоротився на 26%. Однак незалежно від обсягів розподіленого газу, ми несемо відповідальність за безперебійне і безаварійне газопостачання", - зазначила головний інженер ПАТ "Криворіжгаз" Марина Терентьєва.

   Крім того, ситуацію з падінням обсягів ускладнюють ще й борги за розподілений природний  газ. Адже кошти, що надходять від клієнтів за розподіл газу - це єдине джерело фінансування всіх робіт з утримання газотранспортної системи, ремонту та обслуговування газових мереж, роботи аварійно-диспетчерської служби. Станом на сьогодні, тільки теплопостачальні підприємства мають заборгованість перед ПАТ "Криворіжгаз" в розмірі 3,3 млн. грн.

   Нагадаємо, що з 2012 року споживання газу клієнтами ПАТ "Криворіжгаз" постійно знижувалося. Так, в 2015 році споживання газу впало на 19%, в 2016 - на 9%. В цілому ж обсяг споживання газу протягом 2012 - 2016 років скоротився на 26%.

   Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ "Криворіжгаз" є розподіл природного газу. На сьогоднішній день рівень газифікації міста становить 98%. Природний газ отримують майже 300 000 сімей і 900 підприємств, установ і організацій. Найбільшими споживачами є підприємства гірничо-металургійного комплексу: АрселорМіттал Кривий Ріг, підприємства групи Метінвест, Євраз СУХА БАЛКА. ПАТ "Криворіжгаз" входить до реєстру великих платників податків у Дніпропетровській області та щорічно платить до бюджетів різних рівнів понад 65 млн. гривень.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Оператори ГРМ єдині на ринку газу України завершили анбандлінг

ПАТ "Фармак" - єдина фармкомпанія, яка увійшла до ТОП 100 платників податків

ПАТ "Миколаївгаз": Для покращення роботи аварійної газової служби, її фінансування необхідно збільшити щонайменше вдвічі

Споживачі газу зможуть самостійно обирати сервісну компанію для обслуговування газових приладів - ПАТ «Дніпрогаз»

В розвиток віддалених районів Київщини вкладуть 4 млрд. грн. - Енергоатом

Три теплопостачальні компанії досі без номінацій на газ - ПАТ "Житомиргаз"

ПАТ "Фармак" сприяє розвитку української науки та медицини

РГК увійшла в Європейську Технічну Асоціацію газової індустрії - MARCOGAZ

Газові мережі Львівщини до опалювального сезону готові

Результати візиту української делегації до Європарламенту Україна та ЄС: які можливості отримують сторони?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА