11:27 11.02.2019

У 2018 році ПАТ "Криворіжгаз" зафіксувало понад 2 тис. випадків незаконного використання газу

2 хв читати

Впродовж 2018 року ПАТ "Криворіжгаз" зафіксувало понад 2 тис. випадків несанкціонованого використання газу. З них 126 шляхом несанкціонованої врізки в систему газопостачання. За спожитий, але неоплачений газ порушники повинні сплатити понад 4 млн. грн. донарахованих збитків. В середньому, за кожним фактом порушення понад 34 тисяч гривень.

"В першу чергу абоненти повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж не тільки протизаконно, а й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих", - зазначила головний інженер ПАТ "Криворіжгаз" Марина Терентьєва.

Крім того було виявлено 366 фактів втручання в роботу газового лічильника побутовими споживачами, донарахування склали понад 6 млн. грн. та 14 фактів втручання в роботу газового лічильника юридичними особами, донарахування склали понад 1,5 млн. грн. Дані нарахування не є штрафами, це донарахування за раніше використаний, але неоплачений газ.

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю незалежних експертів державного метрологічного підприємства "Укрметртестандарт". Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено, споживач не оплачує вартість експертизи. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу.

У грудні 2018 року НКРЕКП були внесено зміни до Кодексу ГРС. Згідно зі змінами, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу. Тобто незалежно від того чи прострочен термін повірки лічильника, порушники повинні сплатити вартість експертизи - більше 3 тис. грн. і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в кожному випадку індивідуально.

Більше 90% коштів з кожного кубометра газу отримує компанії НАК "Нафтогаз України". І тільки близько 7% газорозподільні компанії. Це в середньому 56 копійок з одного кубометра газу. На ці кошти утримуються газові мережі, встановлюються лічильники, працює аварійна газова служба, працює контакт-центр та центри обслуговування клієнтів по всій Україні.

Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ "Криворіжгаз" є розподіл природного газу. На     сьогоднішній день рівень газифікації міста становить 98%. Природний газ отримують майже 300 000 сімей і 900 підприємств, установ і організацій. Найбільшими споживачами є підприємства гірничо-металургійного комплексу: АрселорМіттал Кривий Ріг, підприємства групи Метінвест, Євраз СУХА БАЛКА. ПАТ "Криворіжгаз" входить до реєстру великих платників податків у Дніпропетровській області та щорічно платить до бюджетів різних рівнів понад 65 млн. гривень.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Вінниччини через борги припинена подача газу для 15 тисяч споживачів

Результати реконструкції Центрального мосту в Дніпрі можуть бути сфальсифіковані – громадські активісти

Бюджетні установи заборгували "ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу" майже 4 млн гривень

8 законопроектів за 100 годин – Юлія Тимошенко презентувала план для коаліції дій

"МЕГАБАНК" уклав угоду з американською корпорацією OPIC

Електоральні очікування українців від позачергових виборів до Верховної Ради України у 2019 р. (липень 2019)

"Фармак" не відстає від світових трендів у сфері ділового туризму, як способу підвищення кваліфікації

Експрес-опитування Українського інституту вивчення громадської думки

ТОП-5 запитань онлайн-зустрічі Тиграна Мартиросяна з підписниками НАШого YouTube-каналу

На Вінниччині запрацювала перша в області новозбудована сучасна амбулаторія загальної практики сімейної медицини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА