11:27 11.02.2019

У 2018 році ПАТ "Криворіжгаз" зафіксувало понад 2 тис. випадків незаконного використання газу

2 хв читати

Впродовж 2018 року ПАТ "Криворіжгаз" зафіксувало понад 2 тис. випадків несанкціонованого використання газу. З них 126 шляхом несанкціонованої врізки в систему газопостачання. За спожитий, але неоплачений газ порушники повинні сплатити понад 4 млн. грн. донарахованих збитків. В середньому, за кожним фактом порушення понад 34 тисяч гривень.

"В першу чергу абоненти повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж не тільки протизаконно, а й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих", - зазначила головний інженер ПАТ "Криворіжгаз" Марина Терентьєва.

Крім того було виявлено 366 фактів втручання в роботу газового лічильника побутовими споживачами, донарахування склали понад 6 млн. грн. та 14 фактів втручання в роботу газового лічильника юридичними особами, донарахування склали понад 1,5 млн. грн. Дані нарахування не є штрафами, це донарахування за раніше використаний, але неоплачений газ.

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю незалежних експертів державного метрологічного підприємства "Укрметртестандарт". Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено, споживач не оплачує вартість експертизи. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу.

У грудні 2018 року НКРЕКП були внесено зміни до Кодексу ГРС. Згідно зі змінами, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу. Тобто незалежно від того чи прострочен термін повірки лічильника, порушники повинні сплатити вартість експертизи - більше 3 тис. грн. і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в кожному випадку індивідуально.

Більше 90% коштів з кожного кубометра газу отримує компанії НАК "Нафтогаз України". І тільки близько 7% газорозподільні компанії. Це в середньому 56 копійок з одного кубометра газу. На ці кошти утримуються газові мережі, встановлюються лічильники, працює аварійна газова служба, працює контакт-центр та центри обслуговування клієнтів по всій Україні.

Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ "Криворіжгаз" є розподіл природного газу. На     сьогоднішній день рівень газифікації міста становить 98%. Природний газ отримують майже 300 000 сімей і 900 підприємств, установ і організацій. Найбільшими споживачами є підприємства гірничо-металургійного комплексу: АрселорМіттал Кривий Ріг, підприємства групи Метінвест, Євраз СУХА БАЛКА. ПАТ "Криворіжгаз" входить до реєстру великих платників податків у Дніпропетровській області та щорічно платить до бюджетів різних рівнів понад 65 млн. гривень.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА