14:04 25.03.2019

Результати соціологічного дослідження. За тиждень до голосування – трійка лідерів В.Зеленський, П.Порошенко і А.Гриценко

3 хв читати

Якби наступної неділі відбувалися вибори Президента України, то серед тих, хто визначився та прийде на дільниці, за Володимира Зеленського проголосує 22,5%, Петра Порошенка – 18,1%, Анатолія Гриценка – 17,1%, Юлію Тимошенко – 16,9% і Юрія Бойка – 11,0%. Такі результати було оприлюднено під час презентації соціологічного дослідження щодо електоральних очікувань українців від президентських виборів-2019 Центром соціального інжинірингу "РАНД". Спікерами презентації дослідження стали керівник Центру соціального інжинірингу "РАНД" Дмитро Громаков, експерт-соціолог, керівник сектору досліджень Центру соціального інжинірингу "РАНД" Сергій Дем’янов і політичний експерт Олег Вострих.

Соціологія продемонструвала динаміку зміни рейтингів ключових кандидатів в Президенти, починаючи з лютого поточного року. Так, рейтинг В.Зеленського після стрімкого росту на початку березня – 24,3% і 23,6% наразі почав спадати. Це пояснюється його помилковими заявами щодо збільшення заробітних плат вчителям до 4 тис доларів; друге – зустріч з бізнесом, де кандидат не зміг пояснити своєї стратегії щодо діяльності ФОПів і третє – відновлення перемовин з РФ щодо війни на Донбасі. Ці фактори дестабілізують  електорат Зеленського, який може і не прийи на виборчі дільниці. Петро Порошенко трохи покращив свої позиції у виборчих перегонах, ефективність корупційних кампаній вже йде на спад і діючий Президент має шанс  вийти у другий тур.

Стрімка динаміка Анатолія Гриценко пояснюється не тільки його об’єднанням з демократичними силами але і найбільшим рейтингом – 68,7% серед опитаних щодо професійних якостей наступного Президента. Найбільше українців – 75,2% відмітили його чесність і порядність, 72,8% - незалежність від олігархів і 68,9% - його інтелект і освіченість. Серед всіх кандидатів, Гриценко має і найменший антирейтинг – 5,2%.

Щодо інших потенційних кандидатів, найбільший антирейтинг серед тих, хто піде на вибори і визначився з кандидатом, залишився у Петра Порошенка – 43,8%, спостерігається ріст незадоволених кампанією Юлії Тимошенко – 40,3% і Володимира Зеленського – 16,3%.

У досліджені також демонструються ймовірні результати другого туру виборів. За умови виходу Анатолія Гриценка у другий тур виборів, він перемагає і Петра Порошенка з різницею 10%, і Юлію Тимошенко з різницею 11%. Якщо у другий тур виходить Зеленський і Тимошенко або Зеленський і Порошенко, то лідерка БЮТ поступається з різницею у майже 23,4%, а чинний Президент з різницею у майже 8%.

Сергій Дем’янов, експерт-соціолог Центру соціального інжинірингу "РАНД", підкреслив, що за рахунок "кремлівського вояжу" Бойка, він фактично втрачає шанси на вихід у другий тур. Швидше за все його частина опозиційних голосів проукраїнських жителів південного-сходу підуть в стан Гриценко, який є має більші шанси на вихід у другий тур, а ніж Вілкул. Таким чином Гриценко закріпив свої позиції і має достатньо великі шанси на потрапляння у другий тур", - зазначив експерт.

Коментуючи результати дослідження керівник "Фундації "Вища школа професійної політики" Олег Вострих зазначив: "Розгорнута ботами Тимошенко та Порошенко, чорна кампанія про  "некомпетентність" Зеленського за підсумками його зустрічі бізнесменами, не дуже позначилася на його рейтингах, адже його електорат чудово розуміє здібності свого кандидата. Пропозиція Гриценко про дебати з Зеленським на фоні чорної кампанії, скоріше консолідує електорат Гриценко та надає можливість його прихильникам аргументувати свій вибір, підкреслюючи його прихильність до демократичних процедур та своєрідну сміливість вести дискусію з любим опонентом не зважаючи  на його сприйняття."

Довідково:

В ході соціологічного дослідження методом стандартизованого інтерв’ю "face-to-face" загалом було опитано 1800 респондентів в усіх областях України, зокрема, в місті Києві (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Результати є репрезентативними на рівні країни загалом, за такими показниками як вік (від 18 років), стать, регіон проживання та тип поселення (місто/село). Застосовувались методики відсікання анкет та зважування результатів. Терміни проведення дослідження: 16-23 березня 2019 року. Статистична похибка вибірки - не більше 2,5%.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА