16:30 15.04.2019

ПАТ "Дніпропетровськгаз" оскаржить рішення НКРЕКП про накладання штрафу

2 хв читати

ПАТ "Дніпропетровськгаз" не погоджується з рішенням державного регулятора щодо накладання штрафу через приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов. Компанія вважає рішення політично вмотивованим та буде оскаржувати в судовому порядку, як таке, що суперечить нормам законодавства України.

Приведення обсягів газу до стандартних умов для всіх споживачів передбачено Законом України "Про ринок природного газу", Кодексом ГРС та умовами типового договору на розподіл, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2498 від 30.09.2015р.

Так, в п. 5.3 розділу V типового договору між ПАТ "Дніпропетровськгаз" та споживачами – чітко зазначається, що за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу береться один кубічний метр природного газу, приведений до стандартних умов.

"Дії НКРЕКП щодо перевірки і накладення штрафу є політично вмотивованим, адже значно погіршують фінансовий стан газорозподільних підприємств, які впродовж останніх років через бездіяльність Регулятора є збитковим, - говорить фінансовий директор ПАТ "Дніпропетровськгаз" Інна Калягіна. - Усі  рішення про накладання штрафів на Операторів ГРМ Держрегулятор приймає за єдиним шаблоном. Ідентичні акти про порушення складені без достатніх юридичних обґрунтувань. Відтак, ПАТ "Дніпропетровськгаз" оскаржуватиме рішення НКРЕКП в судовому порядку відповідно до чинного законодавства".

Єдиний аргумент НКРЕКП, начебто у  тарифах на розподіл природного газу вже врахована різниця в обсягах через неприведення газу до стандартних умов. Однак, зібрані дані Асоціацією газового ринку України і розрахунки виробничо-технологічних втрат, надані компанією свідчать про зворотнє. За 2018 рік , через занижену вартість на  ВТВ, збиток ПАТ "Дніпропетровськгаз" складає 697 млн грн.

Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" продає постачальникам зі спеціальними обов’язками газ, приведений до стандартних умов, та отримує близько 90% від сплачених споживачами коштів. Однак в період з 2015 року по жовтень 2018 року побутовим споживачам у квитанціях виставляли обсяги газу в робочих умовах. Через це в обсягах розподіленого газу утворюється різниця, яку називають "температурними втратами" або втратами від неприведення обсягів газу до стандартних умов.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ "Дніпропетровськгаз" є розподіл природного газу споживачам Дніпропетровської області. На сьогодні рівень газифікації регіону становить 89%. Природний газ отримують більш ніж 600 тисяч сімей та 2,3 тис. підприємств, установ і організацій. Компанія посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Обсяги розподілу складають близько 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік. ПАТ "Дніпропетровськгаз" - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів усіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА