12:17 22.04.2019

Неплатежі за газ клієнтів "Хмельницькгаз збуту" зросли в 2 рази

3 хв читати

На 1 квітня 2019 року борг споживачів газу Хмельниччини   сягнув 695 млн. грн., що у 2 рази більше, аніж у цей період торік. Неплатежі зросли через зменшення на третину кількості субсидіатів на фоні здорожчання газу, а також запровадження монетизації субсидій.

Зокрема, зі 176 тис. подолян-субсидіантів, майже 80% (більше 140 тис.) мають борги за спожитий газ, загальна сума якого сягнула вже понад 350 млн.грн

Оскільки з березня 2019 року  змінився механізм виплати житлових субсидій, то споживачі- субсидіанти  почали отримувати їх "живими" грішми для оплати за використаний газ. Однак, деякі клієнти не розрахувались за блакитне паливо, а використали кошти на власні потреби. Це вплинуло на  зростання неплатежів саме в березні.  

"На прес-конференції ми попереджали про можливість використання субсидійних коштів на власні потреби, а не на сплату за газ, - зазначає керівник компанії Андрій Левицький.  – Як бачимо, частина субсидіантів розцінили дані кошти як доплату до пенсії чи її підвищення, тощо. Тому до боргів за опалювальний період додалися ще борги, пов’язані з монетизацією, відтак сума боргу сягнула майже 700 млн.грн.".

Через заборгованість споживачів, "Хмельницькгаз збут" не може вчасно розрахуватися за поставлений газ з НАК "Нафтогаз України" та закупити необхідні обсяги на наступні періоди. Окрім того, газопостачальна компанія ризикує отримати штрафні санкції за несвоєчасну оплату блакитного палива.

Наразі субсидіантам, що отримують монетизовану субсидію, необхідно сплачувати повністю всю суму, зазначену в рахунку за газ. Крім того, проплату необхідно здійснювати впродовж 5 днів після отримання платіжки, при користуванні абонкнижкою – до 10 числа місяця, наступного за місяцем постачання та не допускати заборгованості. Адже наявність простроченої заборгованості лише за один місяць позбавить споживачів подальшого отримання  державної підтримки. Тому у разі несплати за послуги по закінченню поточного опалювального сезону, надалі субсидія призначатися не буде.

Тож оплатити за спожитий газ можна: через Особистий кабінет споживача на сайті 104.ua, через банківські установи, термінали самообслуговування, за допомогою платіжних сервісів Ipay.ua, Portmone, EasyPay, Монобанк тощо. Отримати усю необхідну інформацію щодо надання житлової субсидії можливо, звернувшись до управлінь соціального захисту;- щодо операцій з коштами в разі надання у безготівковій формі - у АТ “Ощадбанк”. У постачальника газу можна отримати консультацію щодо обсягу споживання, нарахувань, заборгованості чи переплати.

 Довідка:

Основною  сферою діяльності ТОВ "Хмельницькгаз збут" є постачання природного газу усім категоріям споживачів Хмельницької області (крім м. Шепетівки та Шепетівського району). Компанія законодавчо визначена постачальником газу зі спеціальними обов’язками.

Клієнтами компанії є понад 400 тисяч сімей Хмельниччини, більше 2 тисяч промислових підприємств  та бюджетних організацій, понад 200 релігійних організації. Серед найпотужніших споживачів – ПП Аслан-Текстиль, ТОВ "Спецавтоінвест", ПрАТ "Городоцький елеватор Суффле",

ТОВ "Карат".

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Спостерігачі на 132 округу повідомляють про зіпсовані бюлетені штампом “вибув”

Абоненти Київстар визначили найпопулярніших виконавців на Atlas Weekend 2019

22-25 серпня в Одесі відбудеться міжнародний чемпіонат зі сквошу "Zenit Black Sea Open 2019"

На Вінниччини через борги припинена подача газу для 15 тисяч споживачів

Результати реконструкції Центрального мосту в Дніпрі можуть бути сфальсифіковані – громадські активісти

Бюджетні установи заборгували "ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу" майже 4 млн гривень

8 законопроектів за 100 годин – Юлія Тимошенко презентувала план для коаліції дій

"МЕГАБАНК" уклав угоду з американською корпорацією OPIC

Електоральні очікування українців від позачергових виборів до Верховної Ради України у 2019 р. (липень 2019)

"Фармак" не відстає від світових трендів у сфері ділового туризму, як способу підвищення кваліфікації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА